Domov Novinky Nezvyčajné správanie postranného rozhodcu

Nezvyčajné správanie postranného rozhodcu

Incident sa odohral v 83. minúte včerajšieho zápasu proti Realu Sociedad, keď Los Blancos vyhrávali 2:1. Asistent Sota Grada vybehol na ihrisko a prihral Kepovi, aby sa nesnažil hrať o čas.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Vo včerajšom zápase medzi Realom Madrid a Realom Sociedad došlo k dosť neštandardnej situácii, ktorá bude určite témou diskusií v najbližších dňoch.

V 83. minúte zápasu za stavu 2:1 pre Los Blancos prvý asistent Sota Grada, Pau Norbert Cebrián Devis, vybehol na ihrisko a odbehol niekoľko metrov, aby prihral loptu Kepovi, aby nestrácal čas. Baskovia sa snažili o vyrovnanie. Incident si môžete pozrieť v tomto videu.

Situácia je neobvyklá, pretože rozhodcovia už mnoho rokov robia všetko pre to, aby sa počas zápasu (či už v hre alebo mimo hry) nedotkli lopty podľa istého nepísaného pravidla. V dnešnom futbale je to v prípade hlavného rozhodcu veľmi ojedinelé, v prípade asistenta rozhodcu o to viac.

Hoci pravidlá IFAB výslovne neuvádzajú, že rozhodca nemôže prihrať loptu, v bode 1 kapitoly 6, teda „Ostatní rozhodcovia“, sa môžeme dočítať, že „asistent rozhodcu môže vstúpiť na ihrisko, aby pomohol dosiahnuť vzdialenosť 9,15 m (10 yds) od lopty.“

Celá udalosť samozrejme vyvolala značné rozhorčenie medzi fanúšikmi Realu Madrid, ktorí sú po afére „Negreira“ mimoriadne citliví na akékoľvek kontroverzné správanie rozhodcov.

Zaujímavé je, že to nie je prvýkrát, čo správanie Norberta Cebriána vyvolalo kontroverziu. Ako informovalo rádio SER v roku 2016, rozhodca bol po decembrovom El Clásicu suspendovaný na dve po sebe nasledujúce kolá.

Dôvodom tejto sankcie boli podľa SER príliš úzke vzťahy s hráčmi Barcelony. Technická komisia rozhodcov podľa rádia v správe napísala o „priateľskom správaní“ a nadmernej intimite Norberta Cebriána s niektorými hráčmi Barcelony v tuneli Camp Nou počas El Clásica.

Stojí za pripomenutie, že hlavným rozhodcom tohto zápasu medzi Barcelonou a Realom Madrid bol Clos Gómez, ktorý je v súčasnosti zodpovedný za VAR a je jedným z najkritizovanejších rozhodcov zo strany Madridisma a samotný klub tvrdí, že je jedným z rozhodcov, ktorí mu najviac uškodili.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x