Domov Novinky Neúnavný, behá za troch

Neúnavný, behá za troch

Autor: Marek
3 komentáre 1260 videní

Fede Valverde sa zotavil pod krídlami Carla Ancelottiho a opäť žiari v druhej línii Realu Madrid, čím sa stal nesporným hráčom základnej zostavy.

Fede Valverde je špičkou ľadovca definitívnej stávky Carla Ancelottiho na mládež. Uruguajčan je vzorom pre všetkých mladých hráčov prichádzajúcich do Realu Madrid.

Fede dokazuje aj Carlovi Ancelottimu, že môže byť hráčom základnej zostavy a taliansky kouč sa na neho môže spoľahnúť.

Valverde je lídrom skupiny, ktorú tvoria Camavinga, Rodrygo, Vinícius, Jovic, Éder Militão, Blanco, Miguel a nováčik Sergio Santos. Všetci hrali proti Malorke.

Ancelotti prišiel urobiť zmenu a odvádza skvelú prácu, keď dáva šancu stále viac mladým hráčom. Kross a Modrić budú poslednými mohykánmi, ktorí už potrebujú silu a vytrvalosť týchto mladíkov.

Viníciusa, Valverdeho, Militãa, Camavingu a Rodryga, vidíme v zápasoch čoraz častejšie. Polovica tímu je mladšia ako 23 rokov. K nim sa pridávajú aj ďalší hráči ako Miguel, Blanco a Santos.

Na čele je však Federico Valverde. Uruguajský stredopoliar sa stal pre Ancelottiho nepostrádateľným hráčom. Je pľúcami tímu. Nastupuje s obrovskou silou a taktiež hryzie v obrane celých 90 minút.

Je úžasné vidieť ho cválať, pretože nebeží, cváľa, v 85. minúte, cez obrancov, s loptou pod kontrolou a centrom na Benzemu, aby ten zakončil akciu.

Fede je neúnavný. Znovu získal miesto v základnej zostave, v ktorej bol už pod Zidanom pred dvoma rokmi. Pamätáte si, ako ho vyhlásili za najlepšieho hráča finále Španielskeho superpohára v Saudskej Arábii, keď šprintoval za Moratom aby mu zabránil v strelení rozhodujúceho gólu? Dôležitý moment…

Potom ho Zizou – prekvapivo – postupne presúval na lavičku. Futbal Modrića a Kroosa je kultivovanejší a v týchto podmienkach nemožno ich hodnoty predvádzať na sto percent.

Ancelotti prišiel do Realu Madrid, aby urobil zmenu, uvoľnil miesto mladým talentom, a Valverde je z neho nadšený.

V súčasnosti je Uruguajčan pevným bodom programu talianskeho trénera. Preto mu bola zmluva predĺžená do roku 2027. Jeho disciplína a výkonnosť sa zo dňa na deň zlepšujú. A stál iba päť miliónov eur.

zdroj: abc.es

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x