Domov Novinky Nepohodlný odpočinok?

Nepohodlný odpočinok?

Hráči Realu Madrid pred zápasom s Manchestrom City deväť dní odpočívali, čo sa nepremietlo do obrazu samotného zápasu. Čísla jasne ukazujú, aká bola realita.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

V súbojoch medzi tímami ako Real Madrid a Manchester City záleží na každom detaile. Deväť dní odpočinku, s ktorými mohli Los Blancos počítať pred štvrťfinále Ligy majstrov, sa stretlo s početnými komentármi Pepa Guardiolu, ktorého hráči neustále bojujú s veľmi vypätým programom.

Pre porovnanie, The Citizens odohrali minulý víkend ligový duel proti Crystal Palace, pričom španielska liga bola v rovnakom čase pozastavená kvôli finále Copa del Rey.

„Hovorím za seba, ale som zvyknutý hrať každé tri dni. Máme to radšej a naše telo je na to zvyknuté. Keď máte týždeň pauzu a poviete si, že teraz si oddýchnete, je to len horšie. Všetko vás stojí dvakrát toľko, viac sa unavíte, počas zápasu dostávate kŕče… Ale to je záležitosť ľudí, ktorí vytvárajú zápasový rozpis,“ vysvetlil Valverde po zápase proti City Fede.

A na ihrisku boli tieto pocity skutočne vidieť na fyzickej príprave hráčov Los Blancos.

Odhliadnúc od samotných pocitov, čísla hovoria za všetko. A jednoznačne neukazujú, že to bol Real Madrid, kto mal pred zápasom deväť dní odpočinku.

Najviac na Santiago Bernabéu nabehali Rodri (12 km), Bernardo Silva (11,6 km) a Phil Foden a Mateo Kovačić (po 11,2 km). Až za nimi sa umiestnili Eduardo Camavinga (11,1 km) a Jude Bellingham (10,9 km).

Celkovo len štyria hráči Realu prekonali hranicu 10 km oproti ôsmim hráčom City, Angličania nabehali spolu 109,3 km a Španieli 104,2 km.

Šprint

Zverenci Carla Ancelottiho naopak viac vynikli pri šprintoch (nad 24 km/h) na kratšie vzdialenosti. Najlepší v tomto smere bol Vinícius, ktorý pri tejto rýchlosti zabehol celkovo 659 metrov.

Za Brazílčanom nasledovali Bellingham (593 metrov) a Valverde (572 metrov). Naopak, najlepším hráčom City v tejto klasifikácii bol Manuel Akanji (463 metrov).

Zaujímavosťou je, že najvyššiu rýchlosť v zápase dosiahol Erling Haaland, ktorý dokázal zabehnúť rýchlosťou 34,9 km/h.

Tieto čísla a Valverdeho slová vyvolávajú otázku, či tímu ako Real Madrid takýto nečakaný oddych v takejto fáze sezóny skutočne prospieva.

Práve teraz súťaž vstupuje do svojej rozhodujúcej fázy a hráči by mali byť vo vrcholnej forme. V tejto chvíli sa Guardiolove obavy nepotvrdili.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x