Domov Novinky Nejasná budúcnosť Lunina a veľká ponuka na Kepu

Nejasná budúcnosť Lunina a veľká ponuka na Kepu

Real Madrid je v otázke obsadenia brankárskeho postu na budúcu sezónu veľmi pokojný.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Jedničkou bude Thibaut Courtois a Andriy Lunin má zmluvu ešte na jeden rok. Situácia v prípade druhého menovaného však nie je taká jednoduchá.

Real Madrid má brankára, ktorý začne sezónu 2024/25 ako nespochybniteľná jednotka. Jeho meno je Thibaut Courtois. Druhý, Andrij Lunin, má ešte rok platnú zmluvu, ale zatiaľ nereagoval na ponuku na predĺženie novej zmluvy.

Pred rokom prišiel do klubu na hosťovanie Kepa Arrizabalaga, a hoci je teoreticky opäť hráčom Chelsea, jeho dvere vôbec nie sú zatvorené.

Ako informuje denník MARCA, španielsky brankár má ponuku od Al-Ittihad, ktorú možno z finančného hľadiska označiť za neodolateľnú. Napriek tomu má Kepa pochybnosti a požiadal o nejaký čas na rozmyslenie.

Tím, v ktorom momentálne pôsobia Karim Benzema, Fabinho či N’Golo Kanté, sa chce opäť posilniť o silné mená, aby opäť získal majstrovský titul.

Kepa ponuku analyzuje a Real Madrid sa na ňu pozerá z úzadia. To všetko kvôli neistote ohľadom Luninovej budúcnosti.

Preto je potrebné, aby kráľovský klub sledoval trh a Arrizabalaga napriek tomu zanechal dobrý dojem a bol by jedným z kandidátov na nahradenie Ukrajinca, ak by predsa len opustil Santiago Bernabéu.

Dvadsaťdeväťročný brankár bol cenenou postavou aj v šatni, o čom svedčia slová jedného z kapitánov Daniho Carvajala.

„Šatňa Realu bola v tejto sezóne pôsobivá. Pre mňa je najlepším príkladom Kepa. Prišiel ako hráč na hosťovanie po vážnom zranení Courtoisa. Pôvodne mal hrať v základnej zostave, ale Lunin vyhral súťaž nad nim. Napriek tomu naďalej prichádzal každý deň s úsmevom a na tréningu pracoval naplno alebo zostával navyše v posilňovni, aby sa zlepšil a mohol pomôcť tímu. Je jasným príkladom profesionála, ktorý vo svojej úlohe robí maximum,“ povedal nedávno na tlačovej konferencii.

Chelsea je ochotná uľahčiť odchod brankára, ktorý by sa mal v najbližších dňoch vrátiť do tréningového procesu s tímom.

Londýnčania majú v úmysle prijať jednu z ponúk, ale nikam sa neponáhľajú. Zo životného hľadiska by sa Kepa rád vrátil do Realu Madrid, ale nezáleží to len od neho. Jeho návrat by však potešil Carla Ancelottiho.

Číslom tri by mal zostať Fran González, brankár Castilly. Osemnásťročný mladík sa však zúčastní na majstrovstvách Európy hráčov do 19 rokov v Severnom Írsku, ktoré potrvajú do 28. júla. Podľa denníka Marca Carlo Ancelotti verí, že budúcnosť dvojmetrového brankára je spojená s Realom Madrid.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x