Domov Zápasové spravodajstvo Liga majstrov: Neapol 2-3 Real Madrid

📆 3. október 2023 o 21:00
🏟 Štadión Diega Armanda Maradonu, Neapol
📺 PREMIER SPORT 2

Report

V úvodnej desaťminútovke sa Real prezentoval územnou prevahou, s tromi strelami. Najmä Rodrygo mal veľmi sľubnú šancu, keď sa rútil sám na Mereta, ale v koncovke zlyhal.

⚽️ Žiaľ, boli to Neapolčania, ktorí sa v 19. minúte dokázali dostať do vedenia zásluhou Ostigarda. Kepa si zle načasoval vybehnutie Nór dokázal hlavou rozvlniť sieť Los Blancos.

⚽️ Domáci sa dlho neradovali. V útočnej fáze Bellingham zachytil prihrávku hráčov Neapolu, presne prihral Vinimu a ten poľahky prekonal brankára Mereta. 1-1!!!

⚽️ Jude Bellingham sa postaral o otočenie výsledku v prospech Realu Madrid! Hráči Neapola mu nepochopiteľne nechali veľa priestoru, on individuálne prenikol až do zakončenia a zvýšil na 1-2.

Victor Osimhen bol blízko k vyrovnaniu, pozabudol na neho Rüdiger, dostal sa k hlavičkovému zakončeniu, ale tentokrát musíme Kepu pochváliť za pekný zákrok.

⚽️ Hneď na začiatku druhého polčasu dostali Neapolčania nečakane možnosť zahrávať pokutový kop. Nacho zahral po zákroku na Osimhena rukou, celú situáciu preveroval VAR a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Zielinski.

Carlo Ancelotti musel reagovať na hru a na ihrisko postupne poslal Mendyho, Modrića a Joseluho.

⚽️ O exportnú strelu sa postaral v 78. minúte Fede Valverde. Zhruba z 25 metrov vypálil odrazenú loptu a tá skončila v bráne Neapolu. Gól bol oficiálne uznaný ako vlastný gól brankára, keďže sa od brvna odrazila na jeho chrbát a až potom do brány. Los Blancos viedli 2-3.

Základná zostava

Kepa – Carvajal, Rüdiger, Nacho, Camavinga – Tchouaméni, Kroos, Valverde, Bellingham – Vini, Rodrygo

PRAVDEPODOBNÁ ZOSTAVA

Horúca talianska pôda je pripravená hostiť šláger Ligy majstrov medzi Neapolom a Realom Madrid. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa Carlo Ancelotti vysporiada so zložením zostavy.

V bráne nastúpi od prvej minúty Kepa. V obrane nakoniec nebude k dispozícii David Alaba a preto stopérsku dvojicu bude tvoriť Rüdiger s Nachom.

Carlo všetkých prekvapil, keď proti Girone nasadil na ľavú obranu Camavingu. Dnes tam vidím Frana Garcíu. Pravá strana bude patriť Carvajalovi.

Neviem, či je to moje želanie, alebo predtucha, ale stred poľa bude tvorený mladíkmi. Tchouaméni na pivotovi, pred nim Camavinga s Valverdem a na špici diamantu Bellingham.

V útoku to vidím na brazílske duo Rodrygo a Vinícius Jr.