Domov Novinky Najväčší problém Realu Madrid?

Najväčší problém Realu Madrid?

Autor: PDReal
9 komentárov 1717 videní

Real Madrid má na konci novembra a začiatkom decembra za sebou dva ťažké zápasy. Los Blancos prežili výzvy v La Lige proti Seville a Athletic Clubu a teraz sa musia pripraviť na zápasy proti Realu Sociedad a Atleticu Madrid s posledným zápasom skupinovej fázy Ligy majstrov proti Interu.

Zatiaľ čo útok Los Blancos je vďaka dvojici Vinicius Junior a Karim Benzema najmenšou starosťou Madridistov, obrana vyvolala u fanúšikov veľké obavy. Aj keď Real zaznamenal pri stredajšom víťazstve nad Athletic Club čisté konto, pokojne mohol inkasovať hneď niekoľkokrát, ak by opäť nečaroval Thibaut Courtois.

Obrana však v skutočnosti nie je najväčším problémom Realu. Najväčším problémom je známy nepriateľ Madridistov. Jedno slovo. Únava.

Pozrite si zápas proti Bilbau. Prvých 45 minút bol Real Madrid lepším tímom. Občas boli dominantní, Vinicius Junior sa z času na čas dostával do nebezpečných situácií a stred poľa dobre kontroloval zápas.

Únava takmer stála Real Madrid body

V druhom polčase to vyzeralo že únava vyhodila Los Blancos zo sedla. Okrem Viniciusa všetci ostatní vyzerali úplne mimo. Bez Courtoisa by Real Madrid doplatil na tento kolaps v podobe stratených bodov.

Carlo Ancelotti sa ocitol v ťažkej situácii. Vie že potrebuje rotovať a udržiavať tím čerstvý aby odvrátil únavu. Ale tiež vie, že potrebuje vyhrať každý možný zápas, najmä tieto životne dôležité zápasy ligy proti Seville, Bilbau, Realu Sociedad či Atleticu Madrid. Všetko sú to veľmi dobré tímy, ktoré sú schopné poraziť rotovaný Real Madrid. Z týchto štyroch tímov sú tri kandidátmi na titul, pričom Atleti sú obhajcom titulu.

Ako sme však videli proti Bilbau a Seville, unavený Madrid je poraziteľný, aj keď je na ihrisku najlepšia možná jedenástka.

S pribúdajúcimi medzinárodnými zápasmi, blížiacim sa Copa del Rey a vyraďovacím obdobím Ligy majstrov sa zranenia a únava stanú pre Real Madrid najväčším strašiakom. Sme v bode sezóny, kde sú unavené nohy najväčším faktorom a kondícia či už súvisiaca so zranením alebo výdržou môže byť rozhodujúca. V La Lige je dnes schopný každý poraziť každého a Los Blancos si to musia vziať k srdcu.

Takže keď sa Real pripravuje na víkendový zápas na Anoete a budúci víkend na ešte väčšiu bitku v lige proti ich mestským rivalom, Madridisti vedia že ich hlavným nepriateľom sú oni sami. Na konci dňa ide o titul Real Madrid vs. Real Madrid a ich schopnosť zvládať únavu. Fyzická únava plodí duševnú únavu, a ako sme videli proti Bilbau, duševné chyby sa začínajú objavovať čoraz častejšie. To bol varovný výstrel. Uvidíme aká bude odozva.

zdroj: therealchamps.com

 
Subscribe
Notify of
9 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

9
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x