Domov La Fábrica Najnovšia senzácia La Fabrica: Kto je Nico Paz?

Najnovšia senzácia La Fabrica: Kto je Nico Paz?

V mládežníckych štruktúrach Realu Madrid rastie ďalší nádejný talent.

Autor: Michal
0 komentár

Mládežnícka akadémia Realu Madrid, známa ako La Fabrica, je jednou z najúspešnejších na svete. Produkuje množstvo hviezdnych hráčov.

Popri madridistom pomerne známym menám ako Antonio Blanco, Juanmi Latasa, Sergio Arribas, Marvin Park sa objavuje ďalšie meno od ktorého si Real Madrid veľa sľubuje.

Je ním Nico Paz, v súčasnosti hrajúci za Juvenil A, divíziu akadémie do 19 rokov.

Argentínčan je momentálne jedným z najhorúcejších mien v mládežníckych radoch Realu Madrid. Získal si veľkú pozornosť vďaka neuveriteľným číslam ktoré v tejto sezóne nazbieral.

Nico je skrytým klenotom

Paz obnovil svoju zmluvu s Realom Madrid v máji tohto roku. Schopnosti ktoré prejavuje, a vlastnosti ktoré vyžaruje, sú fantastické. Je na dobrej ceste k lukratívnej kariére v profesionálnom futbale.

18-ročný hráč hrá v Juvenile A ako stredný/útočný stredopoliar a je skúseným tvorcom hry, ktorý dáva súperom zabrať na domácich a európskych turnajoch. Paz má silnú ľavú nohu a jeho kreativita je jednou z jeho najvýraznejších vlastností. Jeho inteligencia na lopte je tiež bezkonkurenčná.

Real Madrid Fabrica (@FabricaMadrid) na Twitteri je profil výlučne venovaný La Fabrica a pozorne sleduje mladých hráčov. Podľa nich je Paz vysoko technický a na hráča jeho veľkosti má výbornú koordináciu. Ťažko mu odobrať loptu a jeho stavba tela je na jeho vek pôsobivá.

Podľa štatistík Transfermarktu má Paz v tejto sezóne UEFA Youth League na konte štyri góly v štyroch zápasoch a nepochybne si urobil meno medzi skautmi a pozorovateľmi európskeho futbalu. V jeho štatistikách je 53 prihrávok na 90 minút s presnosťou 86 %, čo je úctyhodný údaj.

Má priemerne 1,9 vytvorenej šance za 90 minút a ohromujúcich 11 úspešných driblingov, čo je naozaj výnimočné. Je tiež veľmi pružný vďaka svojim rýchlym reflexom, aby sa vrátil hlboko aj ako útočiaci stredopoliar. Priemerne má na konte 3,8 vyhraných súbojov za 90 minút a vyhral 60 % všetkých duelov. Čísla, ktoré Paz produkuje, sú na jeho vek úplne šialené a časom sa budú len zlepšovať.

Je povzbudzujúce vedieť, že Realu Madrid neunikli kvality, ktorými Nico Paz disponuje, ako aj jeho potenciál stať sa ďalšou veľkou hviezdou. S týmito konzistentnými výkonmi nepochybne pritiahne pozornosť, ale s jeho nedávnym obnovením práve v tomto roku si ho Los Blancos zabezpečili na ďalšie roky, v ktorých môže rásť a zlepšovať sa.

Paz bude teraz pravidelnou témou rozhovorov a bude zaujímavé sledovať, ako sa jeho príbeh vyvinie.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x