Domov Novinky Najlepší letný prestup v rámci La Ligy?

Najlepší letný prestup v rámci La Ligy?

Autor: PDReal
4 komentáre 2014 videní

Letné prestupové obdobie nebolo celkom také, aké Madridistas očakávali. Real Madrid podpísal Davida Alabu po skončení jeho zmluvy v Bayerne Mníchov. Potom náš milovaný kapitán Sergio Ramos opustil klub a pripojil sa k Parížu Saint-Germain a Raphael Varane a Martin Odegaard sa neskôr pripojili k Manchestru United a Arsenalu. Po neúspešných pokusoch Florentina Pereza získať Kyliana Mbappeho sa Realu Madrid podarilo v posledný deň prestupového obdobia získať Eduarda Camavingu z Rennes.

V obrane sa očakávali problémy

Všetci predpovedali, že obrana Realu Madrid bude trochu neistá kvôli strate oboch stredných obrancov a nemýlili sa. Napriek tomu, že strednými obrancami sú Eder Militao a David Alaba, Real Madrid inkasoval už 12 gólov v úvodných 10 zápasoch, čo rozhodne nie je to, čo od špičkového klubu očakávate. Ale Rakúšan a Brazílčan sa pomaly zohrávajú a ich výkony idú hore. Real Madrid inkasoval v posledných 8 zápasoch iba 6 gólov. Stále to nie je veľmi dobré číslo, ale znie to lepšie ako prvých 10 zápasov.

Jedna významná zmena ktorú sme si mohli všimnúť je že v posledných 8 zápasoch hral Ferland Mendy. Z toho je jasné že Ferland Mendy je pre klub veľmi dôležitý a má veľký vplyv na defenzívu. To však neuberá na zásluhách Davida Alabu. Rakúšan bol veľkým prínosom v každom zo zápasov, ktoré odohral.

Štatisticky vzaté, je na tom 29-ročný hráč veľmi slušne. Napríklad má 1,2 zákrokov na zápas, takisto urobí 0,8 prerušení a nie je ľahké okolo neho driblovať. Súperom sa to darí len 0,5-krát za zápas. Existujú však určité veci ktoré štatistiky neuvádzajú.

Ak si pamätáte nášho bývalého kapitána Sergia Ramosa, jeho vplyv na hru nebol založený len na jeho defenzívnych schopnostiach. Na zmenu stačila jeho samotná prítomnosť. Bol lídrom mužstva aj obrany. Motivoval všetkých hráčov, aby boli silný a vydali zo seba všetko.

To isté platí pre Alabu. Je to líder, ktorý ostatných motivuje aby tlačili vpred, a presovali vždy keď je to možné. V ideálnej obrannej zostave Ferlanda Mendyho, Davida Alabu, Edera Militaa a Daniho Carvajala je Alaba jedným z najskúsenejších obrancov. Bol lídrom v Bayerne Mníchov a to isté predvádza v drese Los Blancos.

Alaba prispieva aj v útoku

Kto si pamätá jeho gól v El Clasicu? Absolútna nádhera! Kto si pamätá jeho dlhú loptu, ktorou pripravil gól Karima Benzemu proti Alavesu alebo tú na Benzemu po ktorej napokon skóroval Bale proti Levante? Rakúšan možno nie je tou vzdušnou hrozbou, akou bol Sergio Ramos, ale túto hrozbu môže kompenzovať svojou kreativitou a excelentnosťou v zakončení.

Má vynikajúce priame kopy. Čo dokázal napríklad v poslednom zápase Ligy majstrov proti Sheriffu. Na konte už má 1 gól a 3 asistencie v 13 ligových zápasoch, ktoré doteraz odohral.

V posledných zápasoch sme videli väčší prínos Alabu v útoku. Jeho útočné nájazdy pomáhajú Realu Madrid vyhýbať sa pressingu súpera. Prečo Alaba nerobil tie nábehy v úvodných zápasoch? V typickom rozostavení 4-3-3 sa dvaja strední obrancovia držia vzadu, aby sa vyhli akýmkoľvek protiútokom, zatiaľ čo krajní obrancovia sa zapájajú do útokov. Carlo Ancelotti však urobil miernu zmenu.

Ak ste si všimli v posledných zápasoch keď sa do útoku pridal Alaba, Casemiro ktorý nie je tak dobrý v streľbe či kreativite sa stiahol aby podporil Edera Militaa. Tento hazard sa talianskemu trénerovi doteraz vypláca.

Po prvé preto, že Alabovi sa zatiaľ na útočných výletoch darí. Po druhé preto, že aj keď to občas nevýjde podˇal predstáv a súper sa pokúsi o protiútok, Militao a Casemiro budú pripravení. Militao ponúka tempo, ktoré je potrebné na zvládnutie rýchlych útokov, zatiaľ čo Casemiro by využil svoje skúsenosti na zachytávanie nebezpečných prihrávok.

Po ďalšom skvelom výkone proti Seville musíme oceniť Rakúšana za to že predviedol takú vysokú úroveň a vynikajúci futbal, a zároveň bol inšpiráciou pre mladých obrancov ako Eder Militao a Jesus Vallejo. David Alaba je bezpochyby najlepšia posila LaLigy v tejto sezóne.

zdroj: therealchamps.com

 
Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x