Domov Novinky „Najhorší zápas Bellinghama v Reale Madrid“

„Najhorší zápas Bellinghama v Reale Madrid“

Stredopoliar sa nedokázal prispôsobiť úlohe, ktorú mu Ancelotti pridelil. Anglická tlač vyzdvihuje aj jeho nervozitu voči rozhodcovi.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Jude Bellingham sa stal lídrom Realu v rekordne krátkom čase. Nastúpil v júli a o niekoľko mesiacov neskôr už bol korunovaný za šampióna svojej generácie a to vďaka svojej hre a predovšetkým vďaka svojim gólom.

Jeho magický rok 2023 prekvapil aj samotné vedenie Realu, teda tých, ktorí si jeho prestup želali najviac. O niečo neskôr však prišla jeho prvá kríza a to v tej najhoršej možnej chvíli. Zápas proti Manchestru City potvrdil, že to už vidia všetci.

Dvadsaťročný rodák z Birminghamu, ktorý má ďaleko od svojej najlepšej formy, nevyzeral najlepšie a pôsobil unavenejšie, než obvykle.

Jeho spolupráca s Viniciusom nefungovala, keď prišlo na pressing. Nevyváženosť spôsobila, že Guardiolov tím získal príliš veľa šancí, najmä v druhom polčase, aby sa bez námahy priblížili k pokutovému územiu Realu.

Najviac znepokojujúca však bola jeho hra s loptou. Bola bez iskry a s mnohými stratami, vrátane tých v nebezpečných oblastiach ihriska. Pocity fanúšikov na Bernabéu sa menili z eufórie na nervozitu.

Ancelotti si všimol únavu hráčov vpredu. Útočiaci hráči pracovali viac v defenzíve a možno im v zakončení dochádzali sily,“ povedal Talian.

V Anglicku tiež videli, že ich krajan je nervóznejší ako zvyčajne, najmä po rozhodnutiach rozhodcov. Bol viditeľne rozrušený,“ vyjadrili sa Manchester Evening News.

Novinári uvádzajú rôzne akcie zo zápasu, pri ktorých bol Jude nahnevaný na rozhodcu, najmä po záverečnom hvizde, keď sa Real nachádzal v blízkosti pokutového územia City. To nie je možné, to nie je možné!“, kričal na Françoisa Letexiera.

The Guardian vyzdvihuje slabú hru stredopoliara Realu proti ďalšiemu z mladých lídrov anglickej reprezentácie.Phil Foden oživil Manchester City a zanechal Bellinghama v tieni,“ hovorí Barney Ronay.

„Vyzeral byť znepokojený. Pri faule mával rukami a často gestikuloval. City ho vyradilo z hry. Bellingham je stále veľmi mladý, niekedy sa to prejaví, dodáva.

Bellingham si viedol zle aj v slávnych hodnoteniach L‘ Equipe. Dostal skóre 3 a spolu s Haalandom boli považovaní za najhorších hráčov zápasu. Uviedli, že to bol jeho najhorší zápas v Reale Madrid. Angličan sa veľmi snažil vyvíjať tlak, ale nepodarilo sa mu získať žiadnu loptu. Nemal takmer žiadny vplyv na hru, nedokázal udržať loptu a vystavil tím protiútokom.“

Ancelotti predpovedal, že Angličan spomalí tempo v strieľaní gólov, no nikto nečakal, že spomalí tak náhle. Za rok 2023 má na konte sedemnásť gólov a v roku 2024 iba tri.

Jeho vplyv na hru a výsledky prudko klesol a prišlo to v najhoršom možnom momente kampane, práve, keď ide o tituly. Trénerský štáb urobí všetko, čo je v jeho silách, aby mu dopriali potrebný čas.

Jude má pred sebou týždeň, aby sa vzchopil a doviedol Real Madrid do semifinále Ligy majstrov.

Zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x