Domov Novinky Nahradiť Toniho Kroosa, to bude ťažký oriešok

Nahradiť Toniho Kroosa, to bude ťažký oriešok

Včerajší zápas znova načrtol, že možno najväčšou výzvou vedenia bude nájsť náhradu za Toniho Kroosa.

Autor: Michal
9 komentárov

Včera sme sledovali zápas vďaka ktorému oceníte hodnotu hráčov ako Toni Kroos. Nemec bol suspendovaný kvôli karte ktorú dostal v predchádzajúcom zápase. Bolo evidentné ako veľmi chýbal tímu Kroosov vplyv a rozvaha.

Skutočnosť že Kroos je ten potrebný kúsok skladačky, ktorý redukuje tieto hrozné chyby, je niečo, čo si málokto uvedomuje. Vždy bol akýmsi mostom a hnacou silou pre pomalý tím Realu Madrid. Jeho genialita je jednoducho príliš veľká na to, aby sme ho ignorovali a jeho absencia bola hlavným dôvodom, prečo Real prehral taktickú bitku ešte pred konečným hvizdom.

Benzema je často uznávaný za to ako prispôsobil svoj štýl hry, aby vyhovoval potrebám tímu. Ale málokedy počujete že to isté urobil Kroos. Jeho miesto na ihrisku závisí od aktuálnych potrieb tímu, podľa toho čo tím vyžaduje a čo by prinieslo najlepšie výsledky. Jeho funkcia sa vždy vyvíjala a vždy bola prospešná.

Je dynamickým tvorcom hry, pivotom v strede poľa a či hlboko postaveným tvorcom, ktorý je rovnako zbehlý v defenzívnych aj ofenzívnych úlohách. Vo včerajšom zápase boľa citeľná jeho absencia najmä pri skvelom presingu Raya. Toto sú momenty kedy Toni dokáže loptu vymanévrovať z nebezpečných priestorov ako nikto iný. Rozohrávka Realu bez jeho dirigentskej paličky pôsobila miestami chaoticky, čo vyústila k množstvu stratených lôpt.

Tchouameni bol v tejto hre nesvoj, pretože mu chýbal partner, ktorý by mu zabezpečili extra krytie vzadu. To isté by sa dalo povedať o obrane, ktorá pri absencii Kroosa ťažko hľadala konštruktívne riešenia a bjovala s odrazenými loptami. Dokonca ani Modrič bez spojenia s Kroosom nevedel rozhýbať ospalý Real.

To znamená, že najťažšie nahradiť možno nebude Benzemu či Modriča, ale práve Toniho Kroosa. Hráčov jeho kalibru ozaj ťažko hľadať.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
9 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

9
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x