Domov Novinky Náhoda, šťastie? Kdeže, mentálna a fyzická odolnosť

Náhoda, šťastie? Kdeže, mentálna a fyzická odolnosť

Čo stálo za triumfom Realu Madrid v uplynulom ročníku Ligy majstrov?

Autor: Michal
0 komentár

Na konci minulej sezóny dominovala futbalovým diskusiám na vrcholovej úrovni jedna téma. Neuveriteľná schopnosť Realu Madrid vrátiť sa zo zdanlivo neriešiteľných situácií. Vo veľkom táto téma prepukla po troch senzačných obratoch vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov.

Niektorí to pripisujú šťastiu, iní mentalite. Čoraz jasnejšie je, že Los Blancos majú v záverečných fázach zápasov jednoducho navrch.

Real Madrid v nedeľu proti Realu Mallorca zaostával po tretíkrát v tejto sezóne La Ligy, ale tri góly v druhom polčase ho priviedli k pohodlnému víťazstvu.

Pozoruhodná štatistika

V druhej polovici zápasov tejto sezóny Real Madrid strelil 14 gólov a žiadny neinkasoval. Všetkých päť gólov ktoré inkasovali, padlo v prvom polčase.

Revolúcia vo fyzickom stave hráčov sa pripisuje kondičnému trénerovi Antoniovi Pintusovi. Niet sa čo čudovať, zatiaľ čo iné tímy v závere odpadávajú, Real Madrid dokáže zvýšiť tempo. Časť z toho má samozrejme na svedomí aj šírka kádra, ktorú má k dispozícii Carlo Ancelotti.

Napriek tomu sa zdá byť jasné, že Real Madrid je mentálne i fyzicky nad svojimi protivníkmi. Antonio Pintus, ako kondičný tréner a vždy pokojný Carlo Ancelotti, ako mentálna opora pre svojich zverencov, vytvorili kombináciu ktorá posúva hru Realu Madrid o level vyššie.

Keď sa zápasy chýlia ku koncu a duševná či fyzická únava sa stane faktorom, Los Blancos sa dokážu presadiť tak, ako to ostatní nedokážu. Nech už si neprajníci hovoria čokoľvek, neuveriteľné víťazstvo v Lige majstrov v minulej sezóne nebolo len zavinením osudu.

zdroj: football-espana.net

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x