Domov Novinky Nacho sa opäť stáva nepostrádateľným

Nacho sa opäť stáva nepostrádateľným

Nacho zvrátil azda najnepriaznivejšiu situáciu vo svojej kariére. Konsolidácia dua Militão-Alaba a prestup Rüdigera výrazne znížili šance Španiela na pravidelné hranie. Teraz je však 33-ročný hráč opäť potrebný, ba priam nepostrádateľný.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Ignacio sa objavil na ihrisku len v siedmich z prvých 16 ligových zápasov a v skupinovej fáze Ligy majstrov ho Ancelotti poslal na ihrisko trikrát.

Takáto bilancia futbalistovi, ktorý v predchádzajúcej sezóne nazbieral 42 zápasov, rozhodne nestačila. Po Majstrovstvách sveta sa však situácia zmenila. Obranca nastúpil od začiatku vo všetkých troch stretnutiach Copa del Rey a v posledných troch stretnutiach La Ligy. Okrem toho nastúpil od prvej minúty aj v semifinále Španielskeho superpohára.

Nachova všestrannosť znamená, že môže hrať na ktorejkoľvek pozícii obranného bloku. Zranenia Alabu, Lucasa a Carvajala mu zasa otvorili dvere do základnej jedenástky, najmä na pravej strane obrany (Atlético, Real Sociedad a Valencia v lige a Atlético v pohári).

V Copa del Rey s Cacereño a Villarrealom ho tréner postavil na stopérsky post, zatiaľ čo s Valenciou v Španielskom superpohári hral na ľavom kraji.

Vo štvrtok najprv nastúpil na poste pravého obrancu a potom sa po zranení Militãa presunul na post stredného obrancu. Brazílčanovo zranenie možno spôsobí, že sa odchovanec na chvíľu opäť vráti na svoju obľúbenú pozíciu.

Čo sa stane po sezóne?

Nacho mal ťažkú prvú polovicu sezóny, ale teraz opäť dokazuje, že takýto futbalista v kádri je skutočným pokladom. V každom prípade sa uvidí, aký bude jeho osud po sezóne.

Španiel má zmluvu do 30. júna a jeho zotrvanie je stále veľmi otázne. Jasný dôkaz sme dostali po záverečnom hvizde rozhodcu v ligovom zápase proti Valencii.

„Či zostanem v Reale Madrid? Toto je veľmi osobná otázka. Vždy som hovoril, že som veľmi šťastný vo svojom domove, ktorým je Real Madrid. Nie je to téma peňazí alebo iných tímov. Jednoducho hovorím, že je to veľmi osobné rozhodnutie a ja som sa ešte nerozhodol.“

„S klubom nemám žiadny problém, to je jasné. Náš vzťah je fantastický. Teraz chcem byť úprimný a hovorím, že na túto otázku nemôžem odpovedať, pretože je to niečo osobné. Pre mňa je najdôležitejšie, že dnes som veľmi šťastný, pretože hrám veľa a dostávam veľa minút, ako som už povedal. Pravdou je, že dnes som v Reale Madrid veľmi šťastný a klub to vie. Bude to tak, ako to má byť,“ povedal obranca pred kamerami DAZN.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x