Domov Novinky Na Santiago Bernabéu aktivovaný zápasový režim

Na Santiago Bernabéu aktivovaný zápasový režim

Real Madrid sa po 77 dňoch vráti na Santiago Bernabéu vo štvrtok. V zariadení je už aktivovaný zápasový režim.

Autor: Marek
0 komentár

Los Blancos sa na svojom štadióne naposledy predstavili 10. novembra v ligovom zápase proti Cádizu. Podľa letnej požiadavky pred stanovením harmonogramu sa po prestávke na MS hrali prvé ligové zápasy vonku a do areálu sa mohli vrátiť najskôr po Španielskom superpohári.

Žreb osemfinále s prvou takouto šancou bol vonkajší súboj s Villarrealom, no až štvrťfinále prinieslo domáce stretnutie s Atléticom Madrid.

Ak by sa tento zápas odohral v Metropolitane, mužstvo by určite prišlo domov v nedeľu na domáci ligový súboj so Sociedadom, takže v skutočnosti sa návrat urýchlil len o 3 dni.

Počas tohto výpadku prebiehalo v zariadení neustále 400 rôznych aktivít denne. Medzi najviditeľnejšie patrili: inštalácia viacerých panelov na fasádu; montáž posuvných krovov (momentálne je nainštalovaných 9 z 12 a 10 bude nainštalovaných pred derby); výstavba ďalšej tribúny na východnej strane štadióna; vytvorenie novej budovy na východnej strane; oprava trávnika.

Jedným z najväčších problémov štadióna na jeseň bol trávnik, ktorý bol vymenený v septembri po tom, čo sa veľká časť letnej trávy jednoducho neuchytila. Zmena v malej miere pomohla a ku koncu jesennej časti sezóny sa opäť začali prejavovať problémy na ihrisku, na ktoré sa sťažovali aj hráči a samotný Carlo Ancelotti.

Posledných pár mesiacov bez hrania dostali záhradkári čas na vhodné ošetrenia, ktoré mali trávnik oživiť a pomôcť tráve zakoreniť. V pondelok boli z ihriska odstránené špeciálne otepľovacie plachty (v Madride sú teraz nočné teploty dokonca pod 0) a začali sa predzápasové úpravy.

Influenceri zaoberajúci sa prestavbou zariadenia zastávajú názor, že živé ihrisko vyzerá dobre a z klubu prichádzajú signály, že tráva sa udomácnila a už by nemala spôsobovať také veľké problémy. Všetci sú však opatrní a čakajú na konečný efekt, pretože v lete a na jeseň vyzeralo ihrisko aj v prvých zápasoch dobre.

Aktivovanie zápasového režimu znamená okrem prípravy ihriska aj inštaláciu chýbajúcich sedadiel a ich vyčistenie v rôznych sektoroch, prípravu lavičiek a okolia ihriska a vyčistenie priestorov v okolí zariadenia, aby sa fanúšikovia mohli dostať do areálu.

Čo je dôležité a veľmi viditeľné v TV prenose, stále bude mimo prevádzky spodná tribúna za bránkou z južnej strany (v TV prenose vľavo), ktorá stále jednoducho neexistuje a je platformou pre kamióny resp. iné typy vozidiel s materiálmi dodávanými na stavbu podzemného skleníka.

Tento sektor zrejme od budúcej sezóny opäť využijú fanúšikovia a teraz zostane prikrytý tradičnou plachtou.

Los Blancos sa na Santiago Bernabéu s veľmi silnými súpermi, pretože za 7 dní od 26. januára do 2. februára odohrajú domáce zápasy proti Atléticu, Sociedad a Valencii. Celkovo môže štadión Realu Madrid počas nasledujúcich dvoch mesiacov do marcovej reprezentačnej prestávky hostiť 8 až 10 zápasov.

Pôvodná hodnota rekonštrukcie Santiaga Bernabéu bola 575 miliónov eur, ktorá bola rozdelená na tieto investície: 300 miliónov eur na stavebné práce; 100 miliónov eur na technologické vybavenie zariadenia; 175 miliónov eur na zlepšenie infraštruktúry, ktorá na štadióne zostane.

V súvislosti s realizáciou myšlienky zaťahovacieho trávnika požiadal Florentino Pérez finančné inštitúcie o navýšenie úveru o 225 mil. V dôsledku toho sa mala splátka časom zvýšiť z 29,5 milióna eur ročne na približne 37 – 38 miliónov eur ročne.

Celkovo z toho vznikol úver okolo jednej miliardy aj s úrokmi, ktorý klub začne splácať od roku 2023. Oficiálne sa stavebné práce začali v máji 2019 a ich ukončenie sa očakáva po skončení aktuálnej sezóny. Kapacita zariadenia má zostať rovnaká, aj keď na východnej strane pribudne horná tribúna.

zdroj: YouTube

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x