Domov Novinky Morata: Urážanie Viniciusa? Toto je problém, ktorý sa týka nás všetkých

Morata: Urážanie Viniciusa? Toto je problém, ktorý sa týka nás všetkých

Álvaro Morata poskytol rozhovor pre ESPN pred blížiacim sa súbojom s Realom Madrid.

Autor: Marek
1 komentár

Útočník hovoril okrem iného o situácii Viniciusa, ktorého v poslednom čase pravidelne urážajú fanúšikovia súpera aj z rasistických dôvodov.

Urážanie Viniciusa?

„Toto sa nestáva len jemu, týka sa to nás všetkých. Keď hrám vonku, počujem aj nadávky na moju adresu. Myslím si, že by to malo byť vždy o futbale, nič viac. Urážanie sa netýka len Viniciusa.”

„Môže sa to zdať, pretože médiá to tlačia, ale to je problém mnohých ľudí a mladých chalanov, ktorí sú na ihrisku úžasní. Stáva sa to stále. Niekedy nás a nášho trénera urážajú, keď hráme vonku. Pre všetkých by to malo byť len o futbale.”

Rasizmus?

„Je to neprijateľné, nepochopiteľné a vo futbale by to nikdy nemalo mať miesto. Ktokoľvek, kto sa dopustí takéhoto správania, by už nikdy nemal byť vpustený na štadión. Na tribúnach je veľa fanúšikov, detí. V športe je veľká konkurencia, no stále je to o futbale.”

Mali ste s tým problém?

„Samozrejme. Nezáleží na tom, ako ste psychicky pripravení. Ak vám prajú smrť a hovoria o vašej priateľke hrozné veci, je to komplikované. Preto sa nemôžeme sústrediť len na Viniciusa, pretože sa to deje každú nedeľu na každom ihrisku. Toto je problém našej krajiny. Musíme si vziať príklad z Premier League. Tam, ak človek niečo také urobí, odíde a už ho nikdy nepustia na športové podujatie.”

Zápas s Realom?

„Vždy je to derby a výsledok rozhoduje o tom, ako na tom budete počas celého týždňa. Hrajú proti sebe dva tímy z rovnakého mesta, no musíme si uvedomiť, že to musí byť len o futbale.”

Forma Atlética?

„Nedávne výsledky sú pre nás dobré a pomáhajú nám k tomu, aby sme boli motivovaní. Boli zápasy, v ktorých sme hrali lepšie ako súperi, ale nevyhrali sme. Vieme, aký je dnešný futbal. Odohrali sme naozaj dobré zápasy, ktoré sme nevyhrali. Taký je šport. Ak lopta nechce ísť do siete, nedá sa nič robiť. V Copa del Rey na Santiago Bernabéu sme odohrali dobrý zápas. Prvý polčas bol výborný a nevyhrali sme kvôli detailom. Minulý víkend sme mohli hrať lepšie.”

„Teraz sme si vedomí toho, že musíme robiť to, čo vieme najlepšie, vydať zo seba všetko a snažiť sa o víťazstvo za každú cenu. Toto je naša filozofia. Je to komplikovaný rok, pociťujeme útrapy hrania od nedele do nedele. Musíme ukončiť sezónu čo najlepšie.”

zdroj: espn.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x