Domov Novinky Monsieur Camavinga

Monsieur Camavinga

Dvadsaťročný hráč napriek svojmu veku vyniká vyspelosťou svojej hry. Nielen v Reale Madrid, ale aj vo francúzskej reprezentácii.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Keď sa naskytla vhodná príležitosť, hráč narodený v Angole sa presadil na poste defenzívneho stredopoliara v klube aj v reprezentácii a vyhral súťaž s Aurélienom Tchouaménim.

Eduardo Camavinga sa po majstrovstvách sveta v Katare vrátil do francúzskeho národného tímu s tým, že bude opäť hrať vedľajšiu úlohu. Na to upozornil aj samotný Didier Deschamps, ktorý sa o hráčovi Realu Madrid nevyjadril celkom jasne.

Po jeho výkone na ľavej strane obrany vo finále majstrovstiev sveta proti Argentíne ho mal tréner postaviť na rovnakú pozíciu v dvoch zápasoch, v ktorých Les Bleus čelili Holandsku a Írsku.

„V Reale Madrid si počínal veľmi dobre ako krajný obranca a veľmi dobre sa vyvíja aj v strede poľa. Ak ho tam postavím, je to preto, že mi teraz dáva na tomto poste väčšiu istotu,“ povedal Deschamps.

Ďalšia lekcia Francúza

Camavinga však nepotreboval veľa na to, aby spochybnil slová svojho trénera. Podobný osud ho predtým postihol aj u Carla Ancelottiho, ktorý ho pri zraneniach Ferlanda Mendyho a Davida Alabu takisto postavil na ľavú stranu obrannej formácie, no napokon si mladý Francúz pred reprezentačnou prestávkou vybojoval miesto v základnej zostave práve v stredovej formácii. A teraz o tom presvedčil aj Didiera Deschampsa.

V prvom zápase proti Holandsku sa bývalý hráč Rennes dostal na ihrisko v druhom polčase, keď nahradil Auréliena Tchouaméniho, svojho kolegu z klubovej šatne, a zanechal pozitívny dojem.

Dostatočne pozitívny na to, aby sa francúzsky tréner rozhodol zaradiť ho do základnej jedenástky na súboj s Írskom na pozíciu pivota a posadil tak Tchouaméniho na lavičku. Camavinga dostal za svoj výkon dobré známky a väčšina francúzskych novín ho pochválila.

Ako to už vo farbách kráľov býva, 20-ročný mladík napriek svojmu veku ukázal veľkú osobnosť, nebojácne vynášal loptu s úplnou kontrolou, prerušoval línie a udržiaval koncentráciu pri plnení úloh stredného záložníka.

Zápas proti Írsku sa môže stať jeho najdôležitejším vystúpením za Francúzsko. Takým, ktorý definitívne upevní jeho miesto v zostave Deschampsa, ktorý mu dal šancu debutovať v národnom tíme v septembri 2020 proti Chorvátsku vo veku iba 17 rokov, čím sa stal najmladším hráčom, ktorý hral za Les Bleus v 21. storočí, a najmladším od roku 1945.

Deschampsova dilema a Ancelottiho dilema

Po zápase sa médiá vrátili k téme „Camavinga a ľavý obranca“ a na to Deschamps odpovedal:

„Jedno nevylučuje druhé. V prvom rade to je stredný záložník, ktorý mal schopnosť byť veľmi dobrý na ľavej strane obrany. Jeho technické kvality a sebavedomie som chcel v tom momente využiť pre hru tímu. Dúfam, že na ľavej strane budú aj iné riešenia, ale možnosť s ním na tomto poste je v prípade potreby veľmi dobrá.“

Po návrate do klubovej súťaže tento týždeň sa uvidí, ako sa Ancelotti vysporiada s rovnakým problémom. Tchouaméni už zažil, že na klubovej aj reprezentačnej úrovni prišiel o miesto na poste defenzívneho stredopoliara v prospech svojho krajana. Carletto by mohol poslať do boja oboch naraz, ale to by ho pravdepodobne prinútilo zmeniť systém hry.

zdroJ: marca.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x