Domov Novinky Modrić a to, čo nikto nechce prijať

Modrić a to, čo nikto nechce prijať

Skúsený stredopoliar je na konci úspešnej reprezentačnej kariéry. „Už nehrá tak, ako predtým.“ - hovoria.

Autor: Henriette Ősziová
1 komentár

Luka Modrić svoj posledný veľký turnaj neodštartoval dobre. Chorvát utŕžil vysokú prehru so Španielskom a v 65. minúte musel byť vystriedaný, pretože bol zjavne vyčerpaný po zápase, v ktorom toho veľa nepredviedol. Niečo sa zmenilo.

Zmiešané pocity, ktoré Modrić vyvolal vo svojom chorvátskom tíme, naznačujú začiatok „úpadku veľkej hviezdy“.

„Videl som, že Modrić nie je vo svojej koži. A keďže je to taký dobrý chlap, bolí ma to. Pretože je veľmi dobrý a futbalu dal veľa a videl som ho hrať pod jeho úroveň. To sa mi na tomto zápase nepáčilo,“ komentoval Santiago Cañizares v rozhovore pre rádio COPE.

Týmto výrokom bývalý brankár opísal skutočnosť, ktorú mnohí prijímajú len veľmi ťažko: posledné chvíle Luku Modrića v reprezentačnom drese.

Zdá sa, že o všetkom je už vopred rozhodnuté. Majstrovstvá Európy v Nemecku budú koncom reprezentačnej kariéry najlepšieho chorvátskeho hráča všetkých čias. Spôsob, akým končí, je ťažko pochopiteľný.

Výkon 38-ročného reprezentanta proti Španielsku bol pod úrovňou, na akú sme boli u neho zvyknutí, pretože mal na svojich pleciach úspech celej krajiny. Buď kvôli slabej hre zvyšku tímu, alebo preto, že už nedokáže oklamať vek.

„Už nehrá tak, ako predtým,“ povedal Vulas Frane chorvátskemu novinárovi Slobodna Dalmacija. Jeho vyjadrenie sa točí okolo osobnosti Luku Modrića, hráča, ktorý nie je jediný, kto hral pod svoj štandard. „Problém nebol v tom, ako hral Modrić, ale ako hral zvyšok tímu, najmä stred poľa,“ dodal neskôr.

Frane je z formy Chorváta šokovaný. Od Modrića sa očakávalo, že bude energickejší. „Čakal som, že Luka bude sviežejší. V tejto sezóne hral menej, ale vyzeral unavene. Všetci hráči hrali zle, hrali sme veľmi pomaly. Španielsko hralo na dva kontakty, zatiaľ čo my sme potrebovali päť a boli sme veľmi pomalí. Španielsko nám dalo lekciu z futbalu,“ dodal.

Jeden zlý deň však nič nemení na príbehu chorvátskej legendy a ani nezmaril jeho nádeje na turnaji. „Modrić je lídrom tohto tímu. Aj keď mu nie je najlepšie, je najlepší v tíme a je to líder, ale v tomto zápase to nebolo vidieť. Nemyslím si, že nás zápas so Španielskom poznačí,“ uzavrel Chorvát.

Luka sa teraz sústredí na to, aby národný tím nevypadol v skupinovej fáze. Chorvátsko už desať rokov súťaží ako nikto iný s veľmi obmedzeným kádrom a v Nemecku chce v tomto trende pokračovať.

Do druhého zápasu ME 2024 však vstúpi trochu otrasene. „Bol to veľmi zvláštny zápas. Nehrali sme zle a stretnutie bolo vyrovnané, ale prvé dva góly nás zabili. Potom sme nemali ani šťastie, nič nám tam nepadlo. Zostávajú nám dva zápasy a v nich budeme bojovať.“ povedal Modrić v mixzóne po prehre so Španielskom.

Sústredenie na reprezentačné zápasy je totálne, no stredopoliara v blízkej budúcnosti čaká nová zmluva v Reale Madrid.

Jeho úloha v tíme sa v porovnaní s poslednými rokmi zmenila. Na ihrisku je teraz druhoradý a spočiatku to bola pre hráča ťažko stráviteľná realita.

Postupne sa však so svojím postavením zmieril a je rozhodnutý pokračovať v kariére v hlavnom meste Španielska. Blíži sa súmrak jeho kariéry v chorvátskom národnom tíme a teší sa na ďalší strávený čas v Reale Madrid, pred dopísaním poslednej kapitoly futbalovej histórie Luku Modrića.

Zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x