Domov Novinky Mendy je opäť zranený

Mendy je opäť zranený

Ferland Mendy utrpel ďalšie svalové zranenie a svoju účasť na El Clásicu musel predčasne ukončiť. Je to už druhé zranenie Francúza v tejto sezóne.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Ferlanda Mendyho opäť prenasledujú zdravotné problémy. Francúzsky obranca musel opustiť ihrisko v 50. minúte zápasu proti Barcelone po tom, čo s najväčšou pravdepodobnosťou utrpel ďalšie svalové zranenie.

Počas čakania na dôkladné testy a konečnú diagnózu, ktorá určí dĺžku hráčovej absencie, sa už teraz dá predpokladať, že Mendy bude mať ďalšiu pauzu od hry.

Pre Francúza je to už druhé zranenie v tejto sezóne. To prvé utrpel v El Clásicu, ale počas predsezónnej prípravy v Spojených štátoch. A hoci sa spočiatku hovorilo o pauze trvajúcej dva až tri týždne, ľavý obranca Realu nakoniec potreboval mesiac a pol, aby sa vrátil k dobrému stavu. Za tento čas stihol vynechať päť oficiálnych zápasov.

Mendy sa vrátil do hry koncom septembra počas vonkajšieho zápasu proti Atléticu Madrid, keď na poslednú polhodinu vystriedal Frana Garcíu.

Odvtedy je cit k hre francúzskeho obrancu stále lepší a lepší a začal si opäť získavať miesto v základnej jedenástke Realu Madrid – o tom najlepšie svedčí fakt, že v posledných ôsmich zápasoch Los Blancos nenastúpil iba raz.

Teraz si však po štarte od prvej minúty v El Clásicu bude musieť dať ďalšiu pauzu od hry.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x