Domov Novinky Mendy je nepredajný

Mendy je nepredajný

Francúz je istým bodom v Ancelottiho zostave a napriek Daviesovmu prestupu si získal uznanie, že zostane.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Jeho súboj s Franom Garcíom sa už nekoná: od Superpohára v Saudskej Arábii Mendy len raz nenastúpil od prvej minúty. Jeho zmluva vyprší v roku 2025.

Mendy má viac životov ako mačka. Je to tichý hráč, ale obklopený veľkým hlukom. Vždy sa rieši jeho budúcnosť. V dobrom i zlom je Ferland na perách všetkých, ale aj tých Ancelottiho…

Týždeň čo týždeň, deň čo deň. Čas plynie, ale on sa nebojí, ani zďaleka. V skutočnosti je čoraz silnejší. A to stavia Frana Garciu do ťažkej pozície.

Fran prišiel a sám Ferland utrpel zranenie na turnaji v Dallase. To ho vyradilo z hry na takmer dva mesiace (57 dní) a umožnilo Španielovi, aby sa cítil pohodlne na ľavej strane.

V závere roka 2023 si pripísal ďalšie dve zranenia, jedenásť štartov od začiatku zápasov a trikrát bol náhradníkom. Vzostupy a pády. Ale prišiel január, španielsky Superpohár v Saudskej Arábii a všetko sa zmenilo.

V semifinále dal Mendy gól a v predvečer finále o ňom Ancelotti povedal svoje slávne slová: „Z obranného hľadiska je to najlepší ľavý obranca na svete. V ofenzíve sa môže zlepšiť, myslím si to, ale naposledy dal gól! Ale z defenzívneho hľadiska je to najlepší ľavý obranca na svete.“

To bola posledná otázka na tejto tlačovej konferencii. Tá, ktorá ju uzavrela. A tá, ktorá otvorila novú éru.

Odvtedy bol Ferland pravidelným, nespochybniteľným hráčom základnej jedenástky v 12 z posledných 14 zápasov. Iba proti Las Palmas nehral kvôli miernemu natiahnutiu (aby bol pripravený na derby nasledujúci týždeň) a vo Vallecase kvôli nahromadeným kartám.

Od španielskeho Superpohára bol Mendy len raz náhradníkom. Podáva prekvapivo dobré výkony, posilňuje pevnosť obrany a svojimi zákrokmi sa už nehrá s ohňom (čo sa mu stávalo). A navyše zlepšil svoju efektivitu v útoku. S Franom vyhral súťaž a to drvivým rozdielom.

Davies, Mendy a Fran Garcia, z ktorých jeden v budúcej sezóne nebude hrať za Real Madrid. Je to jednoduchá rovnica. Kanaďanov prestup stojí na rovnakom bode ako minulú sobotu: od jeho uskutočnenia nás delí 20 miliónov eur (Real Madrid ponúka približne 30 miliónov eur; a Bayern požaduje 50 miliónov eur).

Ak by celá vec padla, čo sa v tejto fáze zdá byť nepravdepodobné, riešením by bolo ponechať ľavú stranu obrany takú, aká je.

A ak príde? Jeden zo súčasných hráčov bude musieť odísť. Vedenie stále poukazuje na Mendyho s tým, že za neho prídu lepšie ponuky, že má pred sebou kratšiu kariéru (28 rokov, do 24 rokov) a že Španiel sa viac hodí na pozíciu náhradníka.

Pre Ancelottiho je však Ferland najlepším ľavým obrancom na svete. Dáva mu prednosť.

Nebude to teda jednoduché. V každom prípade má Francúz pred sebou dôležité leto: jeho zmluva vyprší v roku 2025, takže v tomto okne sa bude musieť rozhodnúť, či predĺži zmluvu, alebo hráča predá, aby o rok neodišiel zadarmo.

Hráč má hodnotu 20 miliónov eur a klub tvrdí, že cena za neho sa pohybuje okolo tejto sumy. Ak prídu ponuky, budú vypočuté.

Hoci Ancelotti nie je o takomto kroku presvedčený: veľmi mu dôveruje, pravdepodobne viac ako komukoľvek inému. Chce ho. A futbalista sa zlepšuje. V tejto sezóne má pred sebou ešte 10 zápasov. Možno 12, možno 13…

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x