Domov Novinky Mbappého prestup viac ako istý

Mbappého prestup viac ako istý

Autor: Marek
7 komentárov 2444 videní

Francúz je v plánoch kráľov na sezónu 2022/23. Na útočníka PSG čaká aj Carlo Ancelotti, ktorý by chcel mať v tíme trio Kylian Mbappé, Karim Benzema a Vinícius.

Nezadržateľne sa blíži 1. január, deň, kedy bude môcť Kylian Mbappé rokovať o podmienkach novej zmluvy s Realom Madrid a nebude na to potrebovať súhlas PSG.

Francúzovi vyprší kontrakt v Paríži na konci tejto sezóny a všetci v Madride zostávajú pokojní. Predstavitelia Los Blancos sú si plne istí, že tento prestup sa uskutoční, pretože veľmi dobre vedia, že snom útočníka je hrať na Santiago Bernabéu.

Klub plánuje ďalšiu sezónu s Kylianom v kádri a už sa pripravuje na prestup 22-ročného hráča do hlavného mesta Španielska.

Operácia Mbappé vstupuje do svojej rozhodujúcej fázy a všetko sa to začalo pred rokom a pol. Celý ten čas išlo všetko podľa želaní Los Blancos a kľúčovú rolu v celej operácii zohral aj samotný Francúz, ktorý dokázal dodržať slovo pre Real.

„Kylian je veľmi inteligentný človek a vie, čo chce, preto v lete vyvíjal tlak na predstaviteľov svojho klubu. O astronomický plat nemal záujem a robil všetko pre to, aby svoj odchod urýchlil. Teraz prestúpi do Realu, bude to bezplatný prestup a Parížania si za to môžu sami,“ komentujú ľudia v klube.

Real si je dobre vedomý toho, že ak by mal Nasser Al-Khelaïfi šancu presvedčiť Mbappého, aby zostal, Mbappé by novú zmluvu podpísal už dávno.

Vôľa hráča sa však nemení. Kylian chce byť od roku 2022 tvárou nového projektu na Santiago Bernabéu, ktorý mu umožní stať sa ešte väčšou hviezdou a budúcou futbalovou ikonou.

V Madride už 22-ročný hráč nebude musieť ustupovať hráčom ako Messi a Neymar. Útočník stratil dôveru aj smerom k vedeniu Paríža po tom, čo v lete priviedli do tímu Lea Messiho. Klub stavil na Argentínčana všetko, čo malo veľký vplyv na zisk jeho siedmej Zlatej lopty.

Mbappé skončil na deviatom mieste v ankete France Football. Za zmienku stojí, že Francúz bol v roku 2018 štvrtý po tom, čo vo veku 18 rokov vyhral so svojou reprezentáciou Majstrovstvá sveta.

Kylian vie aj to, čo vedel Cristiano Ronaldo v roku 2009, že Real Madrid je najlepším miestom na rozvoj vlastnej značky a že práve na Santiago Bernabéu bude mať v budúcnosti najväčšiu šancu vyhrať Zlatú loptu.

Pred niekoľkými dňami poskytol útočník rozhovor v Paríži, kde spomenul, že jeho cieľom je vyhrať toto ocenenie, no zároveň dodal, že na jeho dosiahnutie je potrebný správny proces.

Na príchod hráča čaká aj Carlo Ancelotti, ktorý vie, že budúcu sezónu bude mať možnosť trénovať jednu z najlepších ofenzívnych trojíc v Európe.

Trojka Mbappé – Benzema – Vinícius má byť najväčším lákadlom nového Bernabéu a vďaka nej bude rodina Los Blancos opäť lídrom na starom kontinente.

Pre Carletta tiež nebude problém umiestniť všetkých troch na ihrisko, nakoľko Kylian vďaka svojej všestrannosti môže hrať prakticky na akomkoľvek poste v útoku.

Isté je, že po príchode Francúza bude ľavá strana naďalej patriť Viníciusovi, ktorý je momentálne jednou z najdôležitejších postáv tímu Los Blancos.

Mbappé, ktorý v 25 zápasoch tejto sezóny s klubom a národným tímom zaznamenal už 15 gólov a 16 asistencií, zostáva pokojný a teší sa, že si 1. januára konečne splní svoj detský sen.

Za zmienku stojí, že včera to bolo šesť rokov od jeho debutu v profesionálnom futbale, keď nastúpil na ihrisko ako 16-ročný proti SM Caen, ešte vo farbách AS Monaco.

zdroj: as.com

 
Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x