Domov Prestupy Mbappé je čerešničkou na torte plánu Realu Madrid

Mbappé je čerešničkou na torte plánu Realu Madrid

Príchod Francúza, ktorý ešte nebol definitívne písomne potvrdený, bol v plánoch klubu už mnoho mesiacov a potvrdzuje jeho prestupovú politiku.

Autor: Marek Varga
3 komentáre

Real Madrid uzatvára prestupovú ságu s Kylianom Mbappém v hlavnej úlohe. Operácia bez písomného potvrdenia (medzi zúčastnenými stranami existuje ústna dohoda) – by mala byť dokončená v najbližších týždňoch, hoci oficiálne oznámenie bude vydané po skončení sezóny.

Ide o vyvrcholenie plánu, ktorý bol na stole už mnoho mesiacov a ktorý je v súlade s prísnou politikou klubu – prestup galácticos za prijateľnú cenu alebo ich získanie ako voľných hráčov po boku mladých talentov, ktorí sa môžu rozvíjať. Francúz spĺňa obe tieto podmienky.

Kráľovský klub vylúčil jeho podpis v roku 2023 z finančných dôvodov. Podniknutie tohto kroku v minulom roku by pre klub znamenalo obrovské a nerentabilné výdavky.

Z tohto dôvodu na stretnutiach, na ktorých sa plánovala sezóna 2023/24, dal klub jasne najavo, že ak nedôjde k radikálnemu zvratu udalostí, siahne po ňom budúce leto. Jeho príchod ako voľného hráča vo veku stále len 25 rokov bol ideálnym riešením.

Real Madrid totiž nenecháva nič na náhodu. Stratégia na najbližšie roky už bola načrtnutá a meniť sa bude len vo výnimočných prípadoch. Cieľom nie je len dosiahnutie športového úspechu, ale aj ekonomickej stability. Nikdy by ste nemali investovať nad svoje možnosti.

Podpis Mbappého spolu s ďalšími nedávnymi akvizíciami zabezpečuje súčasnosť a budúcnosť klubu na športovej úrovni. Od sezóny 2018/19 získali Los Blancos Viníciusa, Brahima, Rodryga, Camavingu, Tchouaméniho, Bellinghama a Ardu Gülera, ako aj odkúpili hráčov vychovaných v madridskej akadémii, ako sú Fede Valverde a Fran García.

Posledným novým hráčom pred Kylianom bude Endrick, ktorý sa k tímu pripojí vo veku 18 rokov. V súčasnosti je priemerný vek vyššie uvedených jedenástich hráčov 22 rokov. K nim sa môžu pripojiť odchovanci, Nico Paz alebo Fran González, ktorí sú považovaní za potenciálnych členov prvého tímu.

Real na týchto jedenásť hráčov vynaložil približne 450 miliónov eur, takže ak počítame s tým, že boli splnené všetky bonusy, dostaneme priemer 41 miliónov eur na hráča. Na druhej strane, ich celková trhová hodnota je podľa portálu Transfermarkt 985 miliónov eur, čo je viac ako dvojnásobok (priemer 90 miliónov eur na hráča). Najvyššiu hodnotu v tejto skupine majú hráči Bellingham (180 miliónov eur), Mbappé (180) a Vinícius (150).

Takáto politika so sebou prináša riziko, že sa dopustíme chýb. Kráľovským hráčom sa pri prestupoch nie vždy darilo. Odriozola, Jović alebo Reinier sú mená na zozname neúspešných podpisov.

Tento spôsob investovania sa však vcelku vyplatil, čo najlepšie dokazujú finančné a športové výsledky. V sledovanom období sa im podarilo vyhrať Ligu majstrov, dva španielske tituly, Kráľovský pohár, tri Španielske superpoháre, Európsky superpohár a Majstrovstvá sveta klubov.

Zmes mladosti a skúseností

To sa spojilo s príchodom veteránov, ktorí skončili na Santiago Bernabéu zadarmo alebo za málo peňazí. Courtois, Alaba či Rüdiger sa pripojili k legendám ako Modrić a Kroos ako lídri skupiny.

Dodali tímu víťazný prvok, prirodzený pre DNA Realu Madrid, ktorý teraz zdedila mladá garda. Okrem všetkých titulov, ktoré získali, sa dvakrát dostali aj do semifinále Ligy majstrov, čo svedčí o tom, že prakticky každý rok súperili ako rovný s rovným s najsilnejšími klubmi v Európe.

Juni Calafat, kľúčový dielik tejto skladačky, ktorý má neskutočne dôležité slovo pri výbere ďalších hráčov, analyzuje so svojimi spolupracovníkmi každú transakciu do najmenších detailov, vždy pod dohľadom prezidenta Florentina Péreza a generálneho manažéra Josého Ángela Sáncheza. Títo traja rozhodujú o prestupoch. Oni nesú hlavnú zodpovednosť za to, že klub má zabezpečenú súčasnosť aj budúcnosť.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x