Domov Prestupové leto 2021 Mbappé informoval Pochettina o svojom rozhodnutí

Mbappé informoval Pochettina o svojom rozhodnutí

Autor: Marek
10 komentárov 11009 videní

Kylian Mbappé sa vrátil do Paríža, kde mal možnosť stretnúť sa s Mauriciom Pochettinom. Útočník osobne informoval trénera, že nemá v úmysle predĺžiť kontrakt s PSG.

Mbappé pomaly vstupuje do svojej rozhodujúcej fázy. Francúz si skrátil dovolenku a momentálne sa pripravuje na novú sezónu so zvyškom hráčov PSG.

AS a MARCA informujú, že futbalista vo štvrtok nielenže prešiel všetkými testami, ale absolvoval aj krátky rozhovor s Mauriciom Pochettinom.

Útočník trénerovi povedal, že nepredĺži kontrakt a že ak sa mu nepodarí toto leto opustiť Francúzsko, o rok odíde ako voľný hráč.

Vzťah Mbappého s Pochettinom je vynikajúci a hráč má veľmi rád pracovné metódy argentínskeho trénera. Bývalý tréner Tottenhamu bol jedným z kandidátov na miesto Zinédina Zidana na lavičke kráľov.

V Madride prevládal názor, že angažovanie Pochettina môže byť veľkým prínosom aj pre získanie Mbappého na Santiago Bernabéu.

Vo štvrtok prijal Argentínčan správu svojho futbalistu pokojne a uvedomuje si, že v tejto chvíli to všetko závisí od zástupcov klubu z Paríža. Pochettino by chcel mať vo svojom tíme Francúza, ale rovnako chápe, že má pred sebou veľkú šancu konečne si obliecť biely dres.

Mbappé osobne informoval trénera o svojich plánoch a krátko po vypadnutí Francúzska z EURO 2020 to isté oznámil aj vedeniu PSG.

Hráč bol veľmi ovplyvnený kritikou, ktorá na neho padla po prehratom zápase so Švajčiarskom, čo navyše ovplyvnilo jeho konečné rozhodnutie zmeniť prostredie.

Keď predstavitelia PSG videli prístup hráča, plánovali s ním rozhovor, ktorého cieľom bolo presvedčiť ho, aby zostal.

V klube nechcú nastoliť tému potenciálnych rokovaní s Realom Madrid, ale útočník dal jasne najavo, že by mohol v Paríži zostať ešte jeden rok, ale zmluvu nepredĺži.

PSG odohrá prvý zápas novej sezóny 1. augusta a Lille bude súperom Parížanov v zápase o Francúzsky superpohár. Francúzsky hráč iba nedávno pokračoval v tréningu s tímom a mal by byť pripravený až na prvé kolo Ligue 1, keď bude 8. augusta súperom PSG Troyes AC.

V Madride sú si vedomí, že priviesť Mbappého toto leto bude s každým ďalším dňom čoraz ťažšie.

Futbalista nechce podpísať nový kontrakt v Paríži a dôsledne realizuje plán, ktorý mu pred rokom načrtol Real Madrid.

Podľa nedávnych správ denníka AS však francúzsky „sprievod“ očakával väčšie zapojenie Los Blancos do celej operácie, najmä pokiaľ ide o vyvíjanie tlaku na Parížanov a jasné vyhlásenie ochoty vstúpiť do rokovaní.

Kylian Mbappé v tejto chvíli urobil ďalší krok k prestupu do Realu Madrid. Futbalista nemá v úmysle predĺžiť kontrakt s PSG, takže existuje možnosť, že podpíše zmluvu s Los Blancos v januári 2022, potom dokončí sezónu vo Francúzsku a v lete odcestuje do španielskej metropoly.

zdroj: as.com, marca.com

Subscribe
Notify of
10 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

10
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x