Domov Prestupové leto 2021 Mbappé, Haaland a 130 miliónov eur z odchodov

Mbappé, Haaland a 130 miliónov eur z odchodov

Autor: Marek Varga
3691 videní

MARCA tvrdí, že Real Madrid je presvedčený, že Kylian Mbappé sa stane hráčom kráľovského veľkoklubu teraz alebo budúci rok. Klub však nezabúda ani na Erlinga Haalanda.

Vedenie si môže byť isté, že Mbappé skončí v Reale Madrid bez ohľadu na Zidanove rozhodnutie. Stane sa tak tento, najneskôr budúci rok.

MARCA však zdôrazňuje, že PSG sa nepovažuje za porazeného v boji o udržanie Francúza a verí, že hráča presvedčí svojim projektom a vyšším platom, ako navrhujú Španieli. Les Parisiens posielajú hráčovi správu, že sú presvedčení, že v najbližších rokoch budú mať k titulu v Lige majstrov bližšie ako Los Blancos.

MARCA ďalej informuje, že Real Madrid a Mbappé robia od začiatku všetky kroky, aby nevytvorili napätie vo vzťahu s PSG. Španieli majú blízko k Mbappému už od roku 2017, kedy prehrali boj o neho práve s PSG.

Tričko Fanklub – 16€

Rokovania o Mbpappém

Real Madrid pošle čoskoro formálne dokumenty o možnosti rokovať o prestupe Mbappého.

Získať povolenie na začatie takýchto rozhovorov nebude ľahké. Španieli vedia, že aj keď Katar bude súhlasiť s rokovaniami, pravdepodobne to začne na 180 miliónoch.

Teraz sa Florentino Pérez bude musieť rozhodnúť, ako ďaleko sú ochotní zájsť v boji o 22-ročného mladíka.

Zdroje z Paríža hovoria o veľmi pevnom stanovisku PSG, ktoré sa nebude s nikým baviť o Mbappém. Aj za cenu toho, že keď nepodpíše s PSG novú zmluvu, Parížania si ho radšej nechajú jednu sezónu v klube. Francúzi sú si istí, že ak útočník zostane a vstúpi do poslednej sezóny bez nového kontraktu, budú ho môcť počas hier konečne presvedčiť, aby zmluvu podpísal. Odpoveďou Realu je potenciálny podpisový bonus pre hráča v roku 2022, ktorý by mohol byť vo výške až 40 miliónov eur.

Momentálne sa vedenie Realu Madrid zameriava na uzavretie Zidanovej budúcnosti a zahájenie ohlásenej revolúcie. MARCA informuje, že klub môže inkasovať za predaj hráčov 130 až 150 miliónov eur.

Koľko Real inkasuje za predaj hráčov?

Očakáva sa, že predaje Jovica a Ceballosa prinesú do klubovej kasy po 25 miliónov eur. V prípade Mariana sa očakáva 15 miliónov eur. Králi tiež dúfajú, že Rimania využijú klauzulu a Borju Mayorala kúpia za 15 miliónov eur. O predaji Hazarda sa dalo uvažovať pri ponuke 50 miliónov eur.

Druhým bodom revolúcie je uvoľnenie prostriedkov zo mzdového rozpočtu tým, že sa Baleovi, Marcelovi a Iscovi uľahčí hľadanie nových klubov. Len títo traja ročne zoberú na platoch 60 miliónov eur v hrubom.

Ako sa rozhodne Varane?

Stále sa nevie, aké plány ma stopér Raphael Varane, ktorého zmluva vyprší o rok. Los Blancos sú presvedčení, že futbalista chce odísť teraz alebo budúci rok. Klubu by viac vyhovovalo predať ho teraz za 70 miliónov eur. Prvé informácie hovoria, že Manchester United je za neho pripravený ponúknuť 46 miliónov eur.

Mikina bez kapucne – 29€

Haaland zostáva v tieni

Prioritou klubu je určite Kylian Mbappé. Ak PSG zablokuje jeho odchod a Real Madrid ho nebude vedieť získať, bude prvou voľbou na posilnenie útoku Erling Haaland. Prvotným plánom bol nákup Francúza teraz a Nóra budúci rok.

Borussia Dortmund trvá na tom, že 20-ročný hráč zostane v klube aj ďalšiu sezónu. Real Madrid by chcel tento rok vstúpiť do rokovaní na základe klauzuly, ktorá vstúpi do platnosti až budúce leto v roku 2022. Tá by mala umožniť Haalandovi odísť za 75 miliónov eur.

Počas aprílovej návštevy Valdebebas Mina Raiolu a otca Haalanda osobne povedali predstaviteľom Realu Madrid, že príchod je možný aj toto leto a že BVB by neodolala ponuke 140 miliónov eur.

Problémom môžu byť ďalšie položky v tejto operácii, pretože Raiola požaduje ročnú mzdu pre hráča vo výške 30 miliónov eur v čistom a 40 miliónovú províziu, ktorú si má rozdeliť on s Haalandovým otcom. Real Madrid to považuje za prehnané.

MARCA uvádza, že podľa Los Blancos môže byť práve Raiola najväčším problémom v boji o Haalanda. Hráč však údajne chce hrať za Real Madrid, čo je dôležitý základ.

Florentino Pérez má vynikajúce vzťahy s prezidentom Borussie a je veľa náznakov, že vďaka tomu sa s Los Blancos bude rokovať o čosi lepšie. Záujem majú aj kluby z Premier League alebo Barcelona.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x