Domov Novinky Mariano si vyberá ponuky

Mariano si vyberá ponuky

Do konca Marianovej etapy v Reale Madrid zostávajú dva zápasy. Návrat do Madridu už po 14 mesiacoch po presťahovaní sa do Lyonu nepriniesol očakávané výsledky. Ani jeden z trénerov mu neprejavil dôveru.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Existuje mnoho teórií, prečo útočník nevystrelil. Za päť rokov odohral len 70 zápasov rozložených do 2067 minút. Za ten čas strelil sedem gólov. Netreba dodávať, že ide o veľmi malý úspech pre hráča, ktorý v 45 zápasoch (3287 minút) za Lyon strelil 21 gólov a zaznamenal sedem asistencií.

Čísla vo Francúzsku slúžili ako záruka na návrat domov a dokonca mu umožnili stať sa majiteľom dresu s číslom sedem.

Mariano by sa veľmi rád rozlúčil s klubom, spôsobom, že by dostal šancu v zostávajúcich dvoch ligových zápasoch.

Jeho hlavným cieľom je však opäť cítiť sa ako futbalista a pravidelne každý víkend hrávať. Jeho agenti už dostali veľa ponúk z iných klubov. Záujem majú tímy zo Španielska aj z iných líg.

Nechýbajú ani ponuky z exotických destinácií. Na otvorenie prestupového okna síce ešte nejaký ten čas zostáva, no už teraz sa dá povedať, že prvoradé pre futbalistu je zostať v krajine a uchytiť sa v tíme, ktorý mu predstaví lákavý projekt.

V Reale Madrid útočníkovi vštepili DNA víťaza, čo ho prirodzene núti hrať za klub so špecifickými ambíciami a rozumným plánom rozvoja v nasledujúcich rokoch.

Finančná stránka ho momentálne nezaujíma. Mariano si uvedomuje, že je prakticky nemožné, aby mu niekto ponúkol zmluvné podmienky podobné tým, aké mal v španielskej metropole. Športový faktor je najdôležitejší.

V posledných rokoch chceli Díaza priviesť okrem iných vedenia zo Sevilly, Valencie, Getafe a Raya. Vždy však odpovedal, že jeho cieľom je zostať v Reale Madrid.

zdroj: as.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x