Domov Novinky Marco Asensio má za sebou štatisticky najlepšiu sezónu v kariére

Marco Asensio má za sebou štatisticky najlepšiu sezónu v kariére

Španiel zdá sa po ťažkom zranení opäť našiel stratené sebavedomie.

Autor: Michal
4 komentáre

Včera večer sa Real Madrid postavil Getafe v trochu nudnom zápase La Ligy, kde Carlo Ancelotti nechal odpočívať niekoľko kľúčových hráčov pred odvetou s Manchestrom City v stredu.

Real Madrid vyhral vďaka Marcovi Asensiovi, ktorý bol v posledných zápasoch vo výbornej forme a opäť raz dokázal tímu svoju hodnotu. Marco pomohol Realu Madrid zabezpečiť víťazstvo nad svojimi mestskými rivalmi. Španielsky útočník bol neustálou hrozbou pre defenzívu Getafe a bol zapletený do niekoľkých kľúčových momentov počas celého zápasu.

Hneď od začiatku pôsobil Asensio sústredene a ostro, neustále jazdil a snažil sa vytvárať priestor pre seba a svojich spoluhráčov. Okrem svojho gólu mal Asensio aj sedem striel, keď sa snažil prelomiť patovú situáciu. Asensio tiež zohral kľúčovú úlohu v celkovom výkone tímu. Jeho pracovné tempo a defenzívne príspevky boli chvályhodné. Neustále sa vracal, aby pomohol svojim spoluhráčom v obrane, keď to bolo potrebné.

Včerajší výkon Asensia opäť zdôraznil jeho dôležitosť pre tím Realu Madrid. V posledných zápasoch bol jedným z najlepších hráčov tímu. Ukázal že má schopnosť výrazne zasiahnuť v dôležitých zápasoch.

Najpozoruhodnejšie je, že Asensio „potichu“ predviedol svoju najlepšiu sezónu. Toto sa nemusí zdať ako „vrchol Asensia“ – hráča v rokoch 2016 – 2017, ktorý strelil úžasné góly v najväčších zápasoch, ale zo štatistického hľadiska je ťažké argumentovať.

Ako blízko je tohtoročný Asensio k „vrcholu Asensia“?

Asensio má v tejto sezóne v La Lige 15 gólov a asistencií, čo je najviac, čo kedy vyprodukoval. Okrem toho vedie ligu v niekoľkých ofenzívnych kategóriách.

Je jasné, že Asensio opäť nadobudol formu a sebadôveru. Nebojí sa zobrať veci na seba a je plný odhodlania, z čoho má tím prospech. Ak dokáže pokračovať v takýchto výkonoch, niet pochýb o tom, že Real Madrid bude dúfať v jeho zotrvanie.

Na záver možno povedať, že Marco Asensio bol nepochybne jedným z najvýraznejších hráčov pri včerajšom víťazstve Realu Madrid nad Getafe. Jeho gól a celkový výkon boli rozhodujúce pre úspech tímu a opäť dokázal, prečo je pre tím takým dôležitým hráčom.

zdroj: managingmadrid.com

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x