Domov Novinky Marcelo je bližšie k dôchodku ako k pokračovaniu v kariére

Marcelo je bližšie k dôchodku ako k pokračovaniu v kariére

Bývalý madridský kapitán sa nenechal zlákať ponukami z Kataru či MLS a zameriava sa na svoju podnikateľskú činnosť.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Marcelo je bližšie k dôchodku ako k pokračovaniu vo svojej mimoriadnej kariére futbalistu. Potom, čo sa Brazílčan rozlúčil s Realom Madrid, keď nad hlavu zdvihol tri poháre, nenechal sa zlákať ponukami, ktoré mu prichádzajú, okrem iného aj z Kataru a MLS.

Takže možnosť odchodu do dôchodku naberá na váhe v bezprostrednej budúcnosti hráča s najväčším počtom titulov (25) v histórii Madridu.

Marcelo sa dlho pripravoval na život po futbale, položil základy pre kariéru podnikateľa, ktorej teraz môže dať impulz, aký počas kariéry dať nemohol.

Marcelo v súčasnosti vlastní dva kluby, Azuriz z brazílskeho Paranaense a Mafra z portugalskej druhej ligy. Prvý bol získaný v roku 2017 a nedávno bol projekt spustený na európske dobrodružstvo.

Mafra patrí do rovnakej skupiny a Marcelo ju považuje za ideálny most medzi brazílskym a európskym trhom.

Pokiaľ ide o Azuriz, myšlienkou Marcela a jeho partnerov je propagovať ich tréningovú funkciu, oblasť, v ktorej má bývalý hráč Realu Madrid už značné skúsenosti vďaka svojmu „Campus 12“.

Iniciatíva, ktorú v spolupráci so svojím švagrom Caiom Alvesom už dlhšie úspešne rozvíja a ktorá predstavuje ďalšiu z Marcelových obchodných aktivít.

Z troch hráčov Madridu, ktorým 30. júna skončila zmluva, bol Marcelo jediný, kto mal na vrchole kariéry aj rozlúčku v klube.

Ďalší dvaja, Gareth Bale a Isco Alarcón, si už našli novú destináciu (Los Angeles FC a Sevilla, v tomto poradí), na rozdiel od Marcela, ktorý v každom prípade vie, že dvere do Madridu bude mať vždy otvorené.

Prípadný návrat do Madridu ako ambasádor alebo inštitucionálny zástupca je tiež v budúcich plánoch Marcela, ktorému nechýbajú profesionálne stimuly. Zdá sa, že Marcelo toto leto ukončí kariéru futbalistu.

zdroj: marca.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x