Domov Novinky MARCA: Solari a Calafat pracujú na prestupe Mastantuona

MARCA: Solari a Calafat pracujú na prestupe Mastantuona

Real Madrid naďalej pokračuje v rokovaniach o prestupe, ktorý je blízko k finalizácii, ale ešte nie je uzavretý.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Santiago Solari hrá kľúčovú úlohu pri všetkých krokoch, ktoré sa dejú okolo Franca Mastantuona. Bývalý hráč Realu Madrid je v kontakte s riaditeľmi argentínskeho klubu, s ktorými má výborné vzťahy, v procese, ktorý ešte zďaleka nie je ukončený.

Stále je potrebné vyriešiť rôzne otázky, ale vyslanci madridského klubu položili základy svojho záujmu o hráča a už diskutovali aj s jeho agentom.

Taktika Realu Madrid nenecháva nikoho na pochybách. Zachytia, zamerajú sa a pokúsia sa presvedčiť hráča a jeho okolie a v prípade Mastantuona sa im to už podarilo.

Klub sa zaručil, že z prvej ruky pozná kroky, ktoré by sa okolo nového klenotu River Plate mohli udiať. Juni Calafat a Santiago Solari, každý na svojom poli, podnikli správne kroky a hoci dohoda a rozhodnutie o realizácii prestupu ešte nie sú definitívne, všetko nasvedčuje tomu, že dohoda je blízko, informuje denník MARCA.

Klauzula vo výške 45 miliónov EUR

Klauzula je 45 miliónov eur a na rozdiel od iných hráčov môže okamžite vycestovať do Európy vďaka talianskemu pasu, ktorý mu umožňuje hrať vo veku 16 rokov. Real Madrid v každom prípade nepredpokladá jeho okamžité zaradenie do prvého tímu.

River Plate stále čaká a zároveň víta Francca Mastantuona, ako priznal Ignacio Villarroel, viceprezident argentínskeho klubu. Nemáme žiadne konkrétne ponuky a najlepšie, čo s ním môžeme urobiť, je postarať sa o neho. Je to dieťa. Nezabúdajme na neho, musíme sa o neho postarať.“

Mastantuono má len 16 rokov a stáva sa kľúčovým hráčom klubu ako River Plate, ktorý bojuje o všetko a ktorý bude reprezentovať Argentínu na Majstrovstvách sveta klubov v roku 2025.

„Naším zámerom je, aby sme si Franca chvíľu užívali. Vieme, že mládežnícka akadémia Riveru, ako sa ukázalo v Katare, produkuje talenty a že veľa hráčov odchádza, ale čakajú nás Majstrovstvá sveta klubov a my chceme vybudovať konkurencieschopný tím,“ dodal Villarroel.

To však nie je prípad záložníka, o čom svedčí fakt, že vo veku 16 rokov má na konte už 18 zápasov za prvý tím Riveru a debutoval aj v argentínskej reprezentácii do 20 rokov.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x