Domov Prestupové leto 2022 MARCA: Real sa dohodol s Mbappém!

MARCA: Real sa dohodol s Mbappém!

Francúzsky futbalista si vybral Los Blancos a od budúcej sezóny by mal hrať za Real Madrid, čo by mal oznámiť v najbližších dňoch.

Autor: Marek
15 komentárov

Kylian Mbappé sa už rozhodol o svojej budúcnosti. Povedal to na francúzskom futbalovom galavečeri, ktorý sa konal v nedeľu 15. mája a jeho budúcnosť je spojená s Realom Madrid.

Útočník a Los Blancos uzavreli dohodu minulý týždeň, uvádza MARCA. Dohodli sa na všetkom, čo bolo povedané za posledných pár mesiacov.

Mesiacov, počas ktorých sa Mbappé dostal pod najrôznejší tlak, od lídrov PSG až po fanúšikov a politikov aj samotného Macrona.

Nikdy nepochyboval, ale boli to veľké tlaky s peniazmi, ktoré nedávajú logiku, vytvárali napätie a bolo treba prekonať tieto ťažké časy.

Taktika Florentina Péreza bola počas celej sezóny veľmi jednoduchá. Prezident všetko založil na hráčovom nasadení a ochote hrať za Real Madrid.

Los Blancos sa po celý čas vyhýbali priamemu kontaktu napriek tomu, že od 1. januára tak mohli urobiť bez porušenia akýchkoľvek pravidiel.

Dva kľúčové dni

Pondelok a utorok, ktoré sa časovo zhodovali s návštevou Mbappého v Madride, boli dňami, keď sa všetko vyjasnilo a všetky pochybnosti boli rozptýlené.

José Ángel Sánchez, generálny riaditeľ Realu Madrid, prevzal iniciatívu a dal bokom ostatné záležitosti, ktoré plánoval v týchto dňoch uzavrieť. Agenti ostatných hráčov museli svoje stretnutia zrušiť, no stálo to za to, o čom svedčí aj radosť, ktorá vo Valdebebas vládla.

Došlo k dohode, ale ľudia okolo Mbappého opäť vyzvali na opatrnosť, kým nebudú záväzky s PSG dokončené. A v Reale Madrid sú opatrní.

Už je na rade len vôľa jedného človeka a nie hrdosť celého štátu. Hráč povedal áno.

Čakanie na futbalistu

Real Madrid mieni zostať pokojný a čakať, kým samotný hráč potvrdí, že jeho pôsobenie v PSG sa skončilo, že jeho túžba hrať za Los Blancos sa 1. júla stane realitou.

Real Madrid bude musieť vynaložiť značné výdavky vo forme podpisových bonusov a platov, ale ďaleko od 200 miliónov dolárov, ktoré boli ponúknuté minulé leto len za prestup hráča.

Navyše PSG nedostanú za neho žiadne peniaze. Samozrejme, niet pochýb o tom, že sa pokúsia pomstiť.

Zástupcovia Mbappého a Realu Madrid neklamali od 31. augusta minulého roku, keď Katar zabránil útočníkovi uzavrieť dohodu, ktorá by bola v prospech všetkých troch strán a nechala parížskemu klubu v pokladni 200 miliónov eur.

Päť rokov…

Zmluva, ktorú Mbappé podpíše, bude platná na päť rokov a bude označená niekoľkomiliónovou výstupnou klauzulou, ďaleko odlišnou od finančných možností iných klubov. Mzda, ktorú dostane bude ďaleko od tej, ktorú mohol dostávať v Paríži.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
15 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

15
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x