Domov Prestupy MARCA: Real odkladá „operáciu Yoro“

MARCA: Real odkladá „operáciu Yoro“

Vzhľadom na niekoľko otvorených prestupových prípadov a požiadavku Lille na 60 miliónov eur, Real Madrid zatiaľ s „operáciou Yoro“ vyčkáva a pred dôležitými rozhodnutiami sleduje situáciu v strede obrany.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Leny Yoro má len 18 rokov. Hoci je ešte stále mladým Francúzom, v Ligue 1 už odohral 44 zápasov a od druhého kola tejto sezóny je nespochybniteľným hráčom základnej zostavy vo všetkých súťažiach.

Z tohto dôvodu Real Madrid považuje mladého Francúza za jedného z tých hráčov, ktorých prestup by sa mal dokončiť a za jedného z tých hráčov, ktorí spĺňajú nové smerovanie klubu ohľadom prestupov.

To však neznamená, že Real Madrid vyloží na stôl všetko, čo má a uzavrie prestup stredného obrancu. Presne to sa stalo pri podpise Tchouaméniho, keď to v jednom momente na jar 2022 vyzeralo, že hráč skončí v Premier League.

Teraz sa to isté deje s Yorom a náznaky záujmu prichádzajúce z Anglicka prinútili francúzsky klub zvýšiť sumu na 60 miliónov eur, čo je suma, pri ktorej Real zatiaľ radšej sleduje celú záležitosť z úzadia.

Yorova zmluva vyprší 30. júna 2025, čo teraz stavia loptičku na stranu hráča a jeho agenta Jorgeho Mendesa.

Hoci sa o Yorovi a ďalších hráčoch hovorí už mesiace, prestupové okno sa začne až vtedy, keď sa skončia všetky klubové súťaže. Posledný májový týždeň, keď sa bude hrať len Liga majstrov a Európska liga, bude momentom, kedy sa postupne odkryjú karty a Real Madrid a jeho lídri budú čakať na príležitosť objaviť sa na scéne a podpísať zmluvu s jedným z hráčov, považovaných za najlepších svojej generácie.

Bez ohľadu na to, či sa situácia vyjasní alebo nie, Real Madrid naďalej zvažuje rôzne možnosti, ktoré má k dispozícii, berúc do úvahy tím Carla Ancelottiho a hráčov na hosťovaní, ako je to v prípade Rafu Marína.

Stopér sa po skončení sezóny vracia do Alavésu a čaká na vývoj situácie. Všetko je otvorené. Jeho prítomnosť v prvom tíme v budúcej sezóne nie je vylúčená, rovnako ako ani žiadna iná operácia. Všetko závisí od Realu.

Rüdiger, Militão a Alaba si svoje pozície udržia, no s logickou opatrnosťou, najmä v prípade Rakúšana. Brazílčan zatiaľ zbiera minúty a získava si dôveru.

Všetko nasvedčuje tomu, že bývalý hráč Porta sa od začiatku budúcej sezóny vráti na svoju najlepšiu úroveň. Nachova rozlúčka otvára dvere Rafovi Marínovi, ale pod podmienkou, že Yoro nepôjde na Bernabéu.

V tejto analýze sa berie do úvahy mnoho faktorov, jedným z nich je identita a výchova vo Valdebebas, ktorá poskytuje potrebné nehmotné veci.

Niektorí prichádzajú, iní odchádzajú a v tíme sa vždy hľadá rovnováha. Mimochodom, všimnite si údaje o Joanovi Martínezovi (16 rokov), strednom obrancovi, ktorý hrá za reprezentáciu do 17 rokov a Juvenil a na každého urobí obrovský dojem. Budúcnosť je v La Fábrice.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x