Domov Prestupy MARCA: Real Madrid sa dohodol s Leny Yorom, ale…

MARCA: Real Madrid sa dohodol s Leny Yorom, ale…

Kráľovský klub vie, že je pre mladého Francúza prioritou. Dohoda s futbalistom je úplná.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Stále sa nepodarilo nadviazať kontakt s Lille, ktoré očakáva až 60 miliónov eur. Real sa usiluje o maximálne 40 miliónov eur. Ak Nacho zostane, klub sa bude musieť rozhodnúť o 18-ročnom hráčovi.

MARCA vo svojom štvrtkovom článku na titulnej strane uvádza, že ak sa Nacho rozhodne odísť do Saudskej Arábie a klub mu dá čas na rozhodnutie do 30. júna a je otvorený jeho zotrvaniu, Real Madrid okamžite spustí operáciu na príchod Lenyho Yora.

Carlos Carpio, zástupca riaditeľa tohto denníka, uvádza, že kráľovský klub má veľmi pokročilé rokovania s futbalistom, ale zatiaľ nenadviazal žiadny kontakt s Lille.

Leny Yoro, ktorý vo svojich 18 rokoch spôsobuje najväčší rozruch na poste stredného obrancu v Európe, uprednostňuje prestup do Realu Madrid, ale na jeho dvere zaklopali mnohé ďalšie tímy na čele s PSG, Liverpoolom a Manchestrom United. Kráľovský klub by rád využil stopérov postoj, hoci zatiaľ pôsobí v pozadí za spomínanými súpermi.

Pokiaľ ide o Yora, klub sa riadi podobnou stratégiou, akú okrem iného zvolil pri prestupe Juda Bellinghama. Všetko pilotuje Juni Calafat, šéf skautingu kráľovského klubu, ktorý hráčovi opäť osobne predstavil projekt klubu, ako aj všetky výhody prestupu do Realu Madrid.

Francúza oslovila ponuka Kráľov, ale opäť sa čaká, kým sa pocity premenia na činy, konkrétne na to, aby hráč dal jasne najavo, že má záujem len o Real a je pripravený čakať až rok na prípadný voľný prestup do Madridu.

Práve toto správanie má byť základom rokovaní s Lille, ktoré by malo za 18-ročného hráča s ročnou zmluvou očakávať 50-60 miliónov eur. Kráľovský klub si na túto operáciu stanovil hranicu 35-40 miliónov eur, keďže trvá na tom, že ide o tínedžera, ktorý by mohol byť o rok voľný hráč.

Teoreticky je Lille nútené predať hráča, o ktorého je takýto záujem, len s ročnou zmluvou, keďže okrem PSG prechádzajú francúzske kluby obrovskou finančnou krízou a budúcnosť im len v horších farbách vykresľujú problémy s predajom televíznych práv a nevýhodná dohoda s CVC.

MARCA dodáva, že Real Madrid pôvodne uvažoval o príchode Yora v roku 2025, ale vážne zranenia Édera Militãa a Davida Alabu zmenili plán pre Francúza. Stalo sa tak do takej miery, že klub vyhlásil, že dnes je dôležitejšie získať nového stredného obrancu ako ľavého obrancu.

Na poslednom menovanom poste sa Alphonso Davies nachádza v podobnej situácii ako Yoro: do konca zmluvy mu zostáva jeden rok, chce prestúpiť do Realu Madrid, jeho klub chce za neho vysokú sumu a Real Madrid má svoj limit.

Postoj oboch strán sa zdá byť veľmi tvrdý, ale môže ísť aj o vyjednávaciu stratégiu. Nedá sa však vylúčiť, že Ferland Mendy nakoniec o rok odíde zadarmo a Davies zaujme jeho miesto na základe voľného prestupu. To by však bola v európskom futbale veľmi nezvyčajná situácia.

Ak sa vrátime k Yorovi, Carpio trvá na tom, že ak Nacho oznámi svoj odchod, operácia sa urýchli. Ale čo ak kapitán Realu Madrid zostane?

Kráľovský klub bude musieť prehodnotiť situáciu a rozhodnúť sa, čo s tým urobí. Klub považuje Yora za strategický prestup na úrovni prestupu Rafu Varanea v roku 2011, ale aj v prípade, že Nacho zostane, bude pozícia stopéra obsadená vďaka kapitánovi, Militãovi, Rüdigerovi a Alabovi, aj keby sa ten na začiatok sezóny nevrátil. V zálohe však vždy zostane Aurélien Tchouaméni.

Kráľovský klub by potom aj tak mohol kúpiť Yora a poslať ho na hosťovanie, alebo jednoducho požiadať hráča, aby počkal jednu sezónu a pripojil sa k tímu v budúcom roku na základe voľného prestupu.

Je to však veľmi riskantná možnosť, keď sú do situácie výrazne zapojené silné kluby ako United, Liverpool a PSG.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x