Domov Novinky MARCA: Real Madrid predĺžil zmluvy s Pintusom a Llopisom

MARCA: Real Madrid predĺžil zmluvy s Pintusom a Llopisom

Tréneri fyzickej prípravy a brankárov zostávajú nezávislí od budúcnosti samotného Carla Ancelottiho. Klub im naďalej plne dôveruje.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

MARCA informuje, že Antonio Pintus, ktorý má na starosti fyzickú prípravu celej futbalovej sekcie Realu Madrid a Luis Llopis, ktorý má na starosti brankárov a taktické záležitosti, predĺžili svoje končiace sa zmluvy.

Obaja sa do Realu Madrid vrátili v roku 2021 a pripojili sa k tímu Carla Ancelottiho, ich budúcnosť však zostáva nezávislá od osudu talianskeho trénera.

Pintus a Llopis predtým spolupracovali aj so Zinédinom Zidanom, ale z rôznych dôvodov klub opustili. Oboch získali ešte v lete 2021 a pripojili sa k Ancelottiho tímu, v ktorom sú aj Davide Ancelotti, Francesco Mauri, Beniamino Fulco a Simeone Montanaro.

Títo štyria zostávajú naďalej spätí s Carlettom a svoje zmluvy predĺžili v decembri, keď sa predĺžila zmluva hlavného trénera. Pintus a Llopis spolupracujú s hlavným trénerom, ale zároveň majú svoje zmluvy s klubom, ktorý na nich vsádza aj s výhliadkou na dlhšie obdobie.

Talian je zodpovedný za fyzickú prípravu nielen prvého tímu, ale kontroluje tento aspekt aj v celej futbalovej divízii Los Blancos. Llopis je oceňovaný nielen za prácu s brankármi, ale prispieva aj k taktickému aspektu. Králi považujú oboch za strategické postavy pre trénerský štáb bez ohľadu na to, kto ho bude viesť.

Pintus bol Zidanovým prvým prestupom v sezóne 2016/17. Francúz sa po svojom príchode do prvého tímu v januári 2016 rozhodol obnoviť tím, zodpovedný za fyzickú prípravu.

Taliana poznal z ich spolupráce v Juventuse a ich kombinácia mu okrem iného priniesla dva európske poháre. Samotný Zidane sa s Pintusom rozlúčil v roku 2019 po svojom návrate, keďže sa mu nepáčilo, že s ním tréner v roku 2018 neodišiel z Realu.

Talianove miesto potom zaujal Grégory Dupont, ktorého získal z francúzskej reprezentácie. Pintus sa po odchode Zidana a Duponta v roku 2021 vrátil do Madridu, pretože klub mal na zreteli jeho prácu, ktorá s problémami, ktoré sa objavili s Dupontovými metódami, len narastala. Teraz mu kráľovský klub vyjadril plnú dôveru a je otvorený jeho nápadom.

Llopisa povýšil Zidane do prvého tímu v roku 2016, ale Španiel už v kráľovskom tíme pôsobil v rokoch 2005 až 2008. V roku 2018 odišiel spolu so Zidanom a Francúz ho chcel po návrate späť, ale tréner sa v Reale Sociedad cítil dobre. Tímu Realu sa ho podarilo presvedčiť k návratu až v roku 2021 a dnes sa rovnako ako Pintus teší plnej dôvere klubu.

MARCA túto informáciu nepotvrdila, ale sociálnej sieti X sa neoficiálne uvádza, že obaja tréneri podpísali zmluvy do roku 2027. Zmluvy Ancelottiho a jeho asistentov vypršia v roku 2026.

Zdroj: marca.com 

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x