Domov Novinky MARCA: Modrić a Lucas Vázquez sa dohodli na nových zmluvách s Realom

MARCA: Modrić a Lucas Vázquez sa dohodli na nových zmluvách s Realom

Chorvát a Španiel uzavreli dohodu o zotrvaní v klube na ďalšiu sezónu. Obaja budú patriť medzi kapitánov prvého tímu.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Luka Modrić a Lucas Vázquez zostávajú v Reale Madrid aj na ďalšiu sezónu. Stredopoliar a obranca predĺžili svoje zmluvy na ďalšiu sezónu a kráľovský klub to oficiálne oznámi v najbližších dňoch, informuje José Félix Díaz z denníka MARCA. Oba prípady sú rozdielne, ale výsledok bude v oboch  rovnaký.

Modrićov prípad je jedinečný nielen z hľadiska zotrvania v Reale Madrid (trinástu sezónu) a s najväčšou pravdepodobnosťou prevzatia funkcie prvého kapitána v súvislosti s ohláseným odchodom Nacha, ale aj rekordom, ktorý sa objavil na jeho obzore.

V súčasnosti je najstarším hráčom, ktorý hral za Real Madrid, Ferenc Puskás, ktorý v roku 1966 vo veku 39 rokov a 36 dní absolvoval 39 zápasov za kráľovský klub. Luka oslávi 39. narodeniny v septembri, takže už v druhej polovici októbra bude čeliť šanci prekonať rekord slávneho Maďara.

Novinár denníka MARCA dodáva, že nie je vylúčené, že chorvátske dobrodružstvo bude trvať ešte dlhšie, pretože stredopoliar si nekladie žiadne obmedzenia a nevylučuje, že bude hrať na najvyššej úrovni až do Majstrovstiev sveta 2026.

Dôležité je, že Modrić vraj odmietol viac peňazí od iných klubov a iné zdroje už skôr informovali, že ak podpíše s Realom novú zmluvu, bude mať nižší plat ako naposledy. Luka sa jednoducho v Reale cíti dokonale a jeho rodina v Madride to nechcela meniť.

Čo sa týka Lucasa Vázqueza, Španiel si opäť vybojoval novú zmluvu. Pred tromi rokmi ho všetci videli mimo klubu, ale obranca nielenže zostal v Reale Madrid, ale stal sa dôležitou súčasťou rotácie prvého tímu. Vedenie sa na základe jeho zásluh na ihrisku napokon rozhodlo ponúknuť mu ďalší rok zmluvy aj teraz a 32-ročný hráč vôbec neváhal.

V Lucasovom prípade to bude už jeho desiata sezóna v Reale Madrid. Rovnako nie je známe, kedy sa toto dobrodružstvo skončí, no klub sa už pozerá po Forteovi či Davidovi Jiménezovi z akadémie a predanom Alexovi Jiménezovi a Melvinovi, aby prevzali štafetu na pravej obrane po Carvajalovi a Lucasovi.

José Félix Díaz dospel k záveru, že Los Blancos považovali predĺženie týchto dvoch zmlúv za kľúčové pre zachovanie identity tímu. To platí nielen na ihrisku, ale aj pre život tímu v šatni. Modrić a Lucas budú po odchode Kroosa a avizovaného Nacha pôsobiť ako kapitáni spolu s Danim Carvajalom a Federicom Valverdem.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x