Domov Novinky MARCA: Mendy nemyslí na odchod

MARCA: Mendy nemyslí na odchod

Francúzskeho obrancu neznepokojujú klebety, že je už mimo klubu. 28-ročný hráč chce zostať v klube a bojovať o miesto po prípadnom Daviesovom prestupe.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Na konci sezóny bude musieť Real Madrid urobiť dôležité rozhodnutia v súvislosti s budovaním kádra pre ďalšiu sezónu. Klub už predĺžil zmluvy s Viníciusom, Rodrygom, Fede Valverdem, Eduardom Camavingom a naposledy Éderom Militãom.

Zostávajú nedoriešené otázky hráčov, ktorým končia zmluvy na konci júna, teda Tonimu Kroosovi, Lukovi Modricovi a Lucasovi Vázquezovi.

Samostatným prípadom je Ferland Mendy, ktorého zmluva neprešla žiadnymi úpravami, odkedy ho do španielskej metropoly priviedol Zinédine Zidane a platí do roku 2025.

Kráľovský tím neurobil žiadny krok k predĺženiu zmluvy s obrancom a nezdá sa, že by mal takýto zámer. Mendyho plány však zostávajú nezmenené a aj za týchto okolností je jeho zámerom zostať v klube až do konca zmluvy.

Hráč sa cíti v tíme šťastný a je spokojný so spoluprácou s Ancelottim, ktorý ho pred pár dňami bránil a tvrdil, že je najlepšie brániacim ľavým obrancom na svete.

Boj s Daviesom

Mendyho plány nemení ani potenciálny príchod Alphonsa Daviesa. Francúz vie, že sa môže spoľahnúť na dôveru trénera, hoci klub by bol ochotnejší hráča predať.

Samotný Mendy sa cíti na výzvu a bojuje o miesto v zostave. Vzhľadom na tento vývoj udalostí sa Real musí na to dobre pripraviť, ak ho nechce stratiť o rok bez poplatku za transfer.

Pred prijatím akéhokoľvek rozhodnutia musia Los Blancos ešte dokončiť prestup Alphonsa Daviesa. Po príchode Kanaďana a nezlomného postoja Mendyho sa zdá byť jasné, že hráčom, s ktorým sa klub rozlúči, bude Fran García.

Francúz momentálne vyhráva súťaž so Španielom, ktorý sa však lepšie zhostil úlohy náhradníka. Prípadný predaj Frana Garcíu by však bol pre klub jednoduchšou úlohou vzhľadom na jeho vek a dĺžku jeho zmluvy, ktorá platí do roku 2028.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x