Domov Novinky MARCA: Juni Calafat hľadá stopéra

MARCA: Juni Calafat hľadá stopéra

Real Madrid nemal záujem o zimné prestupy. Zranenie Alabu znamená, že klub musí tentoraz zmeniť svoj prístup. Juni Calafat hľadá pre kráľovský klub nového stopéra.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Nikto v Reale Madrid sa nesťažoval na zranenia, dokonca ani na pohromu v podobe pretrhnutých krížnych väzov. Nehovoriac o absenciách Viníciusa, Camavingu, Tchouameniho, Carvajala…

Šéfovia klubu sa rozhodli priviesť náhradu len za Courtoisa. Keďže Militão vypadol, Ancelotti sa rozhodol zostať pri tom, čo má, a teraz musí čakať na nového obrancu, keďže Alaba si už v tejto sezóne nezahrá. Iná možnosť aspoň zatiaľ neexistuje.

Pôvodná myšlienka neposilniť stred obrany už vyvoláva v klube internú diskusiu. A to všetko preto, že v prvom zápase bez Rakúšana a Brazílčana vyletel Nacho s červenou kartou. Bolo to už jeho druhé vylúčenie z ihriska v tejto sezóne.

Potreba priviesť nového obrancu je na mieste, ale taliansky tréner zatiaľ považuje za vhodné spoľahnúť sa na Tchouaméniho, ktorého už ako stopéra otestoval. Tréner sa rozprával s Rüdigerom, aby ho presvedčil o kvalitách Francúza, ktoré môže zvýrazniť v strede obrany.

Problémom je, že napriek Aurélienovej pomoci dvojica tvorená Rüdigerom a Nachom začína strácať dôveru zodpovedných vo Valdebebas. Stredný obranca je chúlostivá pozícia, ako ukázal zápas proti Alavésu.

Dôsledkom toho je, že Juni Calafat sa musel pustiť do práce a aktivovať vyhľadávací radar, ktorý sa zatiaľ obmedzil na sledovanie mladých stopérov, ktorí majú do klubu prísť v lete 2025.

Ako prvé sa v médiách objavilo meno Rafu Marína, hráča na hosťovaní v Alavése, voči ktorému Real Madrid v posledných dňoch nepodnikol nič. Zmluva o hosťovaní je na jeden rok a kráľovský klub ju neplánuje skrátiť. Čo klub urobí v lete v súvislosti s mladým obrancom, je iná vec.

Veľa závisí od rozhodnutia Nacha, či zostane alebo nie. Nikto neuvažuje ani o návrate Varanea alebo o príchode iného takéhoto obrancu. Pravdou je, že teraz sa začína uvažovať o možnosti kúpy futbalistu, ale na to musí predstavenstvo určiť niekoho, kto zaujme prezidenta. Zatiaľ sa tak nestalo.

Vlani v lete, keď bolo počuť a mohli sme čítať najrôznejšie fámy (počnúc Mbappém), mal Real Madrid skvelý nápad nezatvárať si prestupové dvere.

Málokto tomu veril, ale klub uzavrel okno bez nákupu, okrem získania Gülera v prvých júlových dňoch. Teraz je tu myšlienka na prestup, ale podmienky sú iné.

Od rezolútneho „nie“ Real v priebehu niekoľkých dní zmenil svoj prístup: „Do konca okna sa môže stať čokoľvek.“ Taká je realita, t. j. zatiaľ nie veľmi konkrétna.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x