Domov Novinky MARCA: Bellingham so známym dátumom návratu

MARCA: Bellingham so známym dátumom návratu

Angličan začal finálnu fázu svojej rehabilitácie a očakáva sa, že sa vráti do skupiny už budúci týždeň.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Antonio Rüdiger dnes obnovil čiastočný tréning s tímom a očakáva sa, že sa vráti do hry už v nedeľňajšom zápase proti Seville. MARCA informuje, že ďalšou dobrou správou je vývoj situácie Judea Bellinghama. Tréneri plánujú jeho návrat na budúci víkend a na zápas vonku proti Valencii.

Angličan utrpel zranenie členka v zápase proti Girone, hoci s menšími zraneniami tejto časti tela zápasil už v predchádzajúcich týždňoch.

K zraneniu viedol stret s Pablom Torrem, kvôli ktorému musel 20-ročný hráč pauzovať, ale zároveň si mohol problémy s členkom úplne vyliečiť.

Denník dodáva, že hoci sa niektorí obávali, že problém je vážnejší a stredopoliar vynechá aj odvetu s Lipskom, Bellingham by mal cez víkend začať s individuálnymi cvičeniami na ihrisku, vďaka čomu by mal byť napokon v kádri na zápas s Valenciou.

Nikto nebude riskovať Angličanovo zdravie, ale od dnešného dňa sa očakáva, že situácia bude natoľko dobrá, že tréneri už plánujú, že Jude bude hrať na Mestalle.

Noviny objasňujú aj situáciu Thibauta Courtoisa a Édera Militãa. Belgičan, ktorý sa včera zúčastnil na ľahkom tréningu založenom na hernej činnosti, sa plánuje vrátiť do tréningového procesu so skupinou po marcovej reprezentačnej prestávke.

To však neznamená, že hneď potom naskočí do bránky, keďže všetko bude samozrejme závisieť od jeho pocitov a chytajúceho sebavedomia.

Pokiaľ ide o Brazílčana, zdalo sa, že stopér je v oveľa vzdialenejšom štádiu rehabilitácie ako brankár, ale momentálne je jeho návrat do tréningu so skupinou naplánovaný na druhý aprílový týždeň.

Nevyskytol sa žiadny problém a jednoducho každý prípad takejto rehabilitácie je iný. Najdôležitejšie je, že ani tréneri, ani klub nevyvíjajú v súvislosti s touto sezónou žiadny tlak.

Uvažuje sa dlhodobejšie a kráľovský klub chce, aby boli Courtois a Militão plne pripravení na ďalšie roky, nie na niekoľko zápasov prebiehajúcej sezóny. V niektorých sa môžu predstaviť, ale ich hlavná pozornosť sa sústredí ďalej do budúcnosti.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x