Domov La Fábrica Madrid verí, že čoskoro sa dokončí predaj Arribasa

Madrid verí, že čoskoro sa dokončí predaj Arribasa

Madrid dúfa, že predaj ukončí do konca týždňa, pričom Almería a Mallorca sú v dobrej pozícii.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Predkupné právo bude zachované. Hráč uprednostňuje pravidelné hranie, a preto si chce vybrať tú najlepšiu možnosť.

Real Madrid postupne ustupuje hráčom zo svojej akadémie, ktorí nechcú pokračovať v Castille, ale ani nemajú miesto v prvom tíme. Uzavreté sú prestupy Dotora do Celty (za štyri milióny s 50 % jeho práv) a Álvara Martína do Andorry.

Ale klenot akadémie je stále v klube. Najlepší strelec tímu za posledné dve sezóny a futbalista s najväčším potenciálom, akú mládežnícka akadémia v posledných rokoch vyprodukovala: Sergio Arribas, autor 20 gólov v sezóne 2022/23 a ďalších 15 v sezóne 2021/22, napriek tomu, že je stredopoliar.

Pod Raúlom sa dostal na vyššiu úroveň a je čas, aby urobil krok k profesionálnemu futbalu, čo už skúšal minulé leto, ale Madrid mu zavrel dvere, aby viedol Castillu v jeho ďalšom pokuse vyšplhať sa do druhej ligy.

Arribas si teraz študuje návrhy, ktoré má na stole, aby zistil, aký bude jeho ďalší krok. Počas posledných dvoch rokov sa na neho pýtalo veľa zahraničných tímov, najmä z Nemecka, Holandska a Belgicka, ale keď na to prišlo, neprišli pevné návrhy, ktoré by sa dokázali prispôsobiť požiadavkám Madridu.

Je to hlavne kvôli tomu, že Madrid očakáva, že za Arribasa získa značnú sumu. Ak minulé leto predal Gila do Lazia za šesť miliónov s 50 % práv, Arribas je ohodnotený na 20 miliónov, to znamená, že 50 % jeho práv má hodnotu 10 miliónov eur. Mimo Španielska sa zdá, že iba Leverkusen prejavuje seriózny záujem.

Mallorca a Almería, v „pole position“

Arribas je teda pripravený zostať v Španielsku a jeho prioritou je hrať kontinuálne, než ísť do okázalého tímu alebo hrať európsku súťaž.

Ako zverejnil ‚El Desmarque‘, Sevilla je jedným zo záujemcov o Arribasa z hlavnej iniciatívy jej nového športového riaditeľa Víctora Ortu. Ale Arribasova myšlienka je ísť do tímu, o ktorom vie, že bude hrať v základnej zostave, a práve teraz sú tu dva veľmi zainteresované tímy, ktoré plnia túto požiadavku: Almería a Mallorca.

Otázkou teraz je, kto z nich naplní očakávania Madridu, ktorý chce tiež urýchliť proces a chce operáciu uzavrieť do konca týždňa.

Arribas medzitým spolupracuje so svojimi spoluhráčmi z Castilly, aj keď bez účasti v priateľských zápasoch, aby neriskoval, že sa zraní a nepokazí si tak štart.

Madrid o ňom v žiadnom prípade nestratí prehľad: prevedie iba 50 % svojich práv a bude mať predkupné právo, aby sa vždy vedel bez problémov vrátiť.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x