Domov Novinky Luka Modrič sa chystá urobiť „nemožné“

Luka Modrič sa chystá urobiť „nemožné“

Modrič je neoddeliteľnou súčasťou tímu Carla Ancelottiho, dokonca aj vo veku 36 rokov. Chorvát vzdoruje veku na všetkých úrovniach. Nehodí sa aby sme merali jeho úroveň so zvyškom futbalistov. Modrič je jedinečný.

Autor: Michal
3 komentáre

Modrič, ktorý ako 27-ročný hráč prišiel z Tottenhamu v roku 2012, nám dal desať rokov čistej zábavy a radosti. Jeho štart v Madride bol trochu pomalý, dokonca bol denníkom Marca neslávne označený za najhorší podpis sezóny.

V roku 2018, šesť rokov a viacero trofejí od toho momentu, Modrič vyhral Zlatú loptu. Bolo to vďaka jeho silnému vplyvu na Real Madrid, keď vyhral Decimoterceru a chorvátsko postúpilo do finále majstrovstiev sveta.

Luka Modrič získal viacero ocenení v Reale Madrid. Jeho kabinet trofejí obsahuje 4 Ligy majstrov, 4 Majstrovstvá sveta klubov, 3 Európske superpoháre, 2 La Ligy, 3 Španielske superpoháre a 1 Copa del Rey. Počas svojho pôsobenia v hlavnom meste Španielska sa Chorvát etabloval ako jeden z najlepších hráčov generácie a jeden z najlepších stredopoliarov, akých kedy tento šport videl.

Luka Modrič ešte nevešia kopačky na klinec

Modričova elegancia, triky, pracovná morálka, defenzívne povedomie, driblovanie a prihrávky sú elitné. Tieto vlastnosti z neho urobili všestranného stredopoliara a zabezpečili mu dlhodobý pobyt v jednom z najlepších klubov na svete.

A Luka stále nespomaľuje. Stále diktuje tempo a rozhoduje hry rovnako dobre ako kedykoľvek predtým. Modrič odohral po dovŕšení 35 rokov 69 zápasov za Real Madrid. Iba traja ďalší hráči; Gento, Di Stefano a Michelangelo tento výkon prekonali.

V dôsledku jeho oddanosti, výkonov a lásky ku klubu je chorvátsky kapitán pripravený na predĺženie zmluvy. Súčasný Modričov kontrakt sa končí v roku 2022. Podľa správ sú klub a hráč blízko k dohode o predĺžení jeho zmluvy do roku 2023.

Carlo Ancelotti nedávno uviedol: „Luka Modrić ešte nepodpísal predĺženie zmluvy, no s Realom Madrid má prakticky doživotnú zmluvu.“

Predĺženie zmluvy pre 36-ročného hráča v Reale Madrid by sa zdalo nemysliteľné. Perez je notoricky známy tým, že váhavo ponúka zmluvy hráčom starším ako 30 rokov, nieto 36! Ani ďalší velikáni Realu Madrid Sergio Ramos a Cristiano Ronaldo nedokázali prinútiť Pereza, aby ustúpil zo svojho postoja.

A napriek tomu to Luka Modrič dosiahol. Je požehnaním vidieť Modriča, ako predĺži zmluvu. Trio KCM môže vládnuť Bernebeu ešte ďalší rok.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x