Domov Novinky Luka Modrič dokazuje že vek je len číslo

Luka Modrič dokazuje že vek je len číslo

Autor: PDReal
574 videní

Vo veku 35 rokov je Luka Modrič pre fungovanie Realu Madrid rovnako dôležitý, ako kedykoľvek predtým. Častejšie nastupujú iba Casemiro, Varane a Benzema.

Luka Modrič absolvoval v utorok večer ďalších 90 minút pri víťazstve 2: 0 nad Getafe. Dosiahol tak na 2 074 minút v 28 zápasoch vrámci všetkých súťaží. V rokoch 2020-21 boli Zinedinom Zidanom pravidelnejšie používaní iba Raphaël Varane (2 475), Karim Benzema (2 297) a Casemiro (2 166).

Niet sa čomu čudovať, že Madrid a Modrič sa blížia k dohode o novej jednoročnej zmluve s chorvátskym stredopoliarom, ktorý je vo veku 35 rokov stále nepostrádateľný.

V lige Modric chýbal iba v jednom zápase s Granadou kvôli svalovým problémom. Z ďalších 21 bol 19x v základnej zostave a v ďalších dvoch naskočil z lavičky. Odohral 83% z celkového počtu minút v domácej súťaži a plných 90 odohral v 10 zápasoch.

Modričova odolnosť je ešte pozoruhodnejšia v sezóne, keď bol Real Madrid postihnutý morom zranení. Na začiatku novej kampane bolo Zidanovou myšlienkou udržať záložníka v čerstvom stave obmedzením jeho herného času v LaLige a Lige majstrov.

Nedostatok ďalších možností na jeho pozícii neponechal Francúzovi inú možnosť, ako Luku nasadzovať pravidelne. Fede Valverde je dlhodobo zranený a Isco pokračuje v znižovaní svojej hodnoty pre tím.

Martin Ødegaard, odišiel na hosťovanie do Arsenalu po zistení, že jeho možnosti sú pod Zidanom obmedzené. To aj napriek tomu, že Valverde a Isco sú väčšinou mimo hry.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
6 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

6
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x