Domov Mužstvo Los Blancos vyhrali s Realom Valladolid 1-4

Los Blancos vyhrali s Realom Valladolid 1-4

Hektický začiatok zápasu. Zahodená penalta, dva neuznané góly systémom VAR a to všetko domácemu Valladolidu! Začiatok jednoznačne patril domácim.
V dvanástej minúte si nedovolene počínal v pokutovom území Álvaro Odriozola a rozhdoca nariadil penaltu. Odriozola bol odmenený žltou kartou a našťastie pre bielych Rubén Alcaraz prestrelil Courtoisovu bránu.
Potom prišli dve situácie zo 14. a 18. minúty, kedy sa domáci dokázali gólovo presadiť, ale oba góly pre ofsajd neplatili. Rozhodol o tom systém VAR.
Domáci sa gólu predsalen dočkali. Museli si počkať na 29. minútu. Centrovaná lopta sa dostala k Sergimu Guardiolovi, ktorý v páde dokázal poslať presný pas na Anuara Tuhamiho a ten dokázal prekonať Thibauta Courtoisa.
Hráči Valladolidu sa tešili len štyri minúty. Brankár Jordi Masip chcel loptu vyboxovať, netrafil ju a Raphael Varane poslal loptu do prázdnej brány. Hráči Valladolidu ešte reklamovali faul Nacha na Masipa, ale ten sa nestal a gól platil.

Pokutového kopu sa dočkali aj Los Blancos a stalo sa tak v 51. minúte. Pri prieniku do vápna bol Odriozola nedovolene odstavený a hlavný arbiter nariadil penaltu. Loptu si na biely bod postavil kapitán Karim Benzema a svoj pokus premenil, poslal tak svoj tím do vedenia 1-2.
Francúzsky zakončovateľ Karim Benzema sa o slovo prihlásil aj v 59. minúte. Toni Kroos zahrával 11. rohový kop Realu Madrid a Benzema prekonal Masipa po presnom zakončení hlavou.
Rozhodca Jesus Gil Manzano sa rozhodol v 80. minúte udeliť žltú kartu Casemirovi, ktorý stál blízko súpera pri zahrávaní štandardnej situácie a keďže to bola už jeho druhá v zápase, musel ísť do šatne predčasne.
Vylúčenie Casemira nebolo pre Los Blancos prekážkou. Luka Modrić dokázal v 85. minúte zaznamenať štvrtý gól svojho tímu, keď sa krásne presadil cez jedného z obrancov.