Domov Mužstvo Los Blancos si pripisujú tri body do tabuľky po výhre 3-2 s Huescou

Los Blancos si pripisujú tri body do tabuľky po výhre 3-2 s Huescou

Autor: Administrátor

Zinedine Zidane sa rozhodol zamiešať základnú zostavu a príležitosť v nej dostali napríklad Brahim, ale aj syn Zinedina Zidana Luca Zidane.
Biely balet však nezačal najlepšie. Už v 3. minúte si ľavá strana obrany nedala pozor a Hernandez dostal šestnástky ideálnu prihrávku, ktorú s prehľadom premenil na gól.
Domáci museli ukludniť hru a postupne dobíjať bránu Huescy. V 25. minúte sa rútil smerom na bránu Benzema, prihral Brahimovi, ktorý mu pekne nahral späť, Benzema zakončil, ale jeho pokus zneškodnil brankár Santamaria. Odrazená lopta sa dostala späť k Brahimovi, ktorý prihral na osamoteného Isca a Španiel vyrovnal na 1-1.

Veľkú príležitosť na druhý gól mal Karim Benzema hneď na začiatku druhého polčasu. Centrovanú loptu odvrátil na hranicu šestnástky Nacho, Bale sa pokúsil zakončiť z prvej, ale loptu netrafil, následne pribehol Benzema, zakončil k ľavej tyči ale brankár loptu dokázal chytiť.
V 62. minúte sa domácim podarilo dostať sa od vedenia. Dobre hrajúci Karim Benzema dokázal hlavou pripraviť gól Danimu Ceballosovi, ktorý jeho prihrávku dopravil z ťažkej pozície za bránkovú čiaru. Bieli tak dokázali otočiť nepriaznivý stav z úvodu stretnutia.
Huesca sa stále nevzdala a vyrovnala na 2-2. Po rohovom kope zostal v pokutovom území nepokrytý Xabier Etxeita a hlavou prekonal Lucu Zidana.
Na konci zápasu boli potrebné skúsenosti Karima Benzemu. V 89. minúte perfektne trafil po Marcelovej prihrávke krížnou strelou do horného rohu Santamariaovej brány.
Biely balet tak vyhral 3-2 a pripísal si tak tri body do tabuľky La Ligy, aj keď je potrebné dodať, že víťazstvo sa nerodilo ľahko.