Domov Prestupové leto 2021 Londýnska Chelsea má záujem o Raphaëla Varana

Londýnska Chelsea má záujem o Raphaëla Varana

Autor: Jana Comová
895 videní

 Thomas Tuchel žiada, aby sa francúzsky obranca v budúcej sezóne pridal k Chelsea FC. Varanova zmluva vyprší v roku 2022, no jeho zámerom je odísť už počas najbližšieho leta.

Tréner Chelsea chce už toto leto pridať do defenzívnych radov svojho klubu stredného obrancu z Realu Madrid. Podľa nemeckého denníka Bild je hráč Realu Madrid Tuchelovou veľkou prioritou.

Len čo nemecký tréner prebral po Frankovi Lampardovi mužstvo, začala Chelsea odvádzať dobré výkony. To spôsobilo, že anglický klub venuje väčšiu pozornosť Tuchelovým požiadavkám na posilnenie kádra v budúcej sezóne.

Ako už v marci informoval denník Diario AS – Varane má v úmysle v lete opustiť Real Madrid kvôli tomu, že by chcel vyskúšať inú ligu. Kontrakt mu vyprší v roku 2022 a hoci mu chceli zmluvu obnoviť, domnievali sa, že požiada o odchod už v aktuálnej sezóne.

Aj keď jeho meno pôvodne nebolo na zozname možných odchodov, zámerom Realu Madrid v prípade potvrdenia jeho žiadosti o odchod bude získať financie z jeho predaja. V žiadnom prípade nechcú, aby francúzsky reprezentant odišiel  v roku 2022 zadarmo z klubu.

Jeho hodnota je podľa portálu Transfermarkt 70 miliónov eur. Toto je pravdepodobne suma blízka tej, o ktorú by Real Madrid požiadal v prípade jeho odchodu, a tým by si zároveň jeho odchod vykompenzoval.

V prípade, že sa Real Madrid a Chelsea koncom apríla stretnú v Lige majstrov, Tuchel bude mať možnosť sledovať Varana naživo. Bude to prvýkrát, čo oba tímy pôjdu v tejto súťaži proti sebe.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x