Domov Novinky La Liga zakročí proti chuligánom Atlética Madrid

La Liga zakročí proti chuligánom Atlética Madrid

Chuligáni pred štadiónom a neskôr aj na tribúnach Civitas Metropolitano nazývali Viníciusa „opičkou“ a priali mu smrť.

Autor: Marek
3 komentáre

La Liga sa rozhodla zakročiť pre rasistické pokriky na Viníciusa Júniora. Kluby pripravujú správu a predkladajú ju vládnej komisii proti násiliu, aby mohla prijať vhodné opatrenia v súvislosti s rasistickými urážkami, ktoré bolo možné počuť pred začiatkom derby.

Niektorí chuligáni Atlética nazývali brazílskeho hráča Realu Madrid „opica“ a mali so sebou moskotov s motívom opíc a vydávali zvuky opice.

Vini bol nielen rasisticky urážaný, ale z tribúny bolo počuť aj to, ako mu niektorí ľudia priali smrť.

La Liga odsudzuje všetky útočné a násilné činy, ku ktorým dochádza počas ligových zápasov. Na každom zápase Primera División je prítomný delegát, ktorý zaznamenáva všetky incidenty v každom zápase.

V najbližších dňoch bude zaslaná podrobná správa o incidentoch, ktoré sa odohrali v nedeľnom derby medzi Atléticom a Realom Madrid.

Pred štadiónom Civitas Metropolitano nechýbali ani rasistické chorály v podaní niektorých chuligánov.

Okrem týchto rasistických skandovaní pred zápasom a počas neho došlo aj k ďalším incidentom, ktoré si do zápisu o stretnutí zapísal aj rozhodca Munuera Montero.

„V 18. minúte je hra prerušená a spisuje sa zápis. Hádzanie niekoľkých zapaľovačov a prázdnych fliaš z tribúny bez zasiahnutia hráča.“

Udalosť sa opakovala aj v druhom polčase a Courtois bol videný, ako kráčal k rozhodcovi, aby mu podal ďalší zapaľovač, ktorý po ňom hodili.

Nebude to prvýkrát, čo La Liga musí zasiahnuť kvôli rasistickému skandovaniu na Viníciusa. Rovnaká situácia sa odohrala počas El Clásica v roku 2021 na Camp Nou alebo na Son Moix o rok neskôr.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x