Domov Prestupové leto 2022 Kylian chcel, ale nemohol

Kylian chcel, ale nemohol

Autor: Marek
47 komentárov

Letná sága je na konci, Kylian Mbappé zostáva v PSG. Nie preto, že to tak chcel on, jednoducho musel…

Záver leta pre všetkých Madridistov ako na hojdačke. Toto leto bolo z pohľadu prestupov doslova “šialené”. Každého Madridistu však zaujímalo jedno meno – Kylian Mbappé.

Intenzívnejšie pohyby ohľadom možného prestupu začali v utorok 24. augusta. Real Madrid predložil prvú oficiálnu ponuku vo výške 160 miliónov eur. Človek si povie, že je to neskutočný balík peňazí za hráča, ktorý môže prísť o rok zadarmo. Ale Florentino Pérez dobre vedel, čo robí…

„El presi“ chcel Kyliana hneď. Počítal s rizikami, ktoré mohli nastať v prípade, že Kylian zostane v PSG ďalší rok. Peniaze, ktoré sa nepovažujú za výdavok, ale za investíciu, ktorú si prezident mohol dovoliť po niekoľkých neaktívnych prestupových obdobiach v Reale Madrid.

Investícia, ktorá by sa vrátila aj v podobe financií, ale najmä úspechov, titulov, rekordov… Kylian Mbappé má stále len 22 rokov, podpísal by minimálne šesťročný kontrakt a rád by som videl po šiestich rokoch štatistiku „koľko nás Kylian stál vs. koľko nám Kylian priniesol.“ Verte tomu, čísla by boli zelené…

Áno o tok mohol prísť zadarmo, ale ten rok znamená veľa. Vyznačoval by sa najmä istotou, že máme francúzskeho reprezentanta v našom kádri. O štyri mesiace s nim môžeme oficiálne začať rokovať, ale… Áno, je tam to ale, stať sa môže čokoľvek, najmä pri neobmedzených možnostiach šejkov.

Obchod s ropou vs. obchod s ľuďmi

Asi takto by som nazval spôsob obchodovania šejkov. Asi si pomýlili to, že neobchodujú s ropou, ale hlavnou témou tohto biznisu sú ľudia. Ľudia, ktorí majú svoje sny, túžby a idú si za nimi. Konkrétne jeden človek, ktorý má od útleho detstva sen hrať za Real Madrid.

Katarský emír si jednoducho povedal, že Mbappé zostane v PSG a toho sa držal celý čas. On nepotrebuje stovky miliónov eur, keď disponuje majetkom, ktorý si nevieme ani predstaviť a možno ak by som sem napísal tú sumu tak ten počet núl presiahne jeden riadok.

Na druhej strane Mbappé si váži PSG a nechcel odísť v zlom. Nechcel si narušiť vzťahy s klubom, ktorý mu toľko dal. Práve preto sa on do tohto biznisu nejak aktívne nezapájal. Bol si vedomý toho, že v klube môže byť ešte rok. Samozrejme preferoval Real Madrid už toto prestupové obdobie.

Zlatá klietka

Všetci vieme ako dopadol Neymar a Verratti. Marco Verratti bol veľmi blízko prestupu do Barcelony, sám to priznal, sám to chcel. Bol dohotnutý s klubom, jeho agent bol dohodnutý s klubom, ale čo je výsledok? Chvíľu posedel na tribúne, predĺžil zmluvu s PSG a hrá si ďalej.

Dokonca vymenil svojho agenta, ktorý Katarčanom prekážal. Práve Donato di Campli vymyslel názov „Zlatá klietka“. Jednoducho šejkovia ho radšej posadia na tribúnu, akoby ho mali rok pred ukončením kontraktu predať.

Neymar po tom, čo prestúpil z Barcelony do PSG sa následne chcel vrátiť do katalánskeho veľkoklubu. Tiež už bola dohoda na spadnutie, ale Katar zasiahol. Neymar podpísal nový kontrakt s neskutočnými peniazmi.

Otázne je, ako sa počas sezóny zachovajú k nemu, keď nebude chcieť predĺžiť zmluvu. Skončí na tribúne ako Verratti? Snáď nie…

Nepomohol ani Messi

Príchod Lionela Messiho mohol vliať do celého procesu iskierku nádeje pre celé Madridismo. Messi, Neymar, Mbappé, Di María, Icardi… Pomaly lavička môže hrať o víťazstvo v Lige majstrov.

Pýtate sa na čo taký pretlak silných individualít v tíme? Áno aj my sme si to povedali a preto to po príchode Messiho vyzeralo, že by Mbappé predsa mohol odísť. Mýlili sme sa…

Nádej

Katar sa ešte počas posledného dňa prestupového okna snažil ponúknuť Kylianovi Mbappému novú zmluvu na dva roky s čistým príjmom 45 miliónov eur za sezónu. To vieme, že v Reale Madrid nedostane… A odmietol to, práve to nám dáva nádej do tých pár mesiacov, že to s prestupom do Realu Madrid myslí vážne.

Nezostáva nám nič iné, ako čakať a dúfať, že sa nič vážnejšie nestane a v januári bude dohoda o prestupe Mbappého do Realu Madrid na svete.

Škoda, mohli sme si užívať Kylianovu hru už skôr. Dokonca aj spoľahlivé zdroje ako José Félix Diaz sa mýlili. Celý čas informoval o tom, že to klapne. Josep Pedrerol bol presvedčený o prestupe, ale dôvera mu postupne začala klesať. Fabrizio Romano sa k celej situácii vyjadroval len veľmi sporadicky a opatrne.

zdroj: halamadrid.sk

Subscribe
Notify of
47 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

47
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x