Domov Novinky Kúzelná madridská noc Miguela Gutierreza

Kúzelná madridská noc Miguela Gutierreza

Autor: Dávid
13 komentárov

Real Madrid sa včera po 18. mesiacoch čakania vrátil na domáce Santiago Bernabeu. Napriek kostrbatému výkonu obrany z prvého polčasu sa silnou ofenzívou podarilo Celtu prestrieľať a zlomiť. Kvalitným výkonom k tomu dopomohli i mladé nádeje budúcnosti.

Zaradenie mladého Gutierreza do základnej zostavy Realu Madrid bolo pomerne očakávaným krokom. Kreativitu, ktorú dokáže týždeň čo týždeň, zápas čo zápas doručiť na ihrisko je v rezervnom tíme Realu zdrojom značného počtu gólov. Rastúcu formu 20-ročného hráča si dobre uvedomuje i tréner Ancelotti, ktorý neváha otvoriť Miguelovi dvere i do A-tímu.

Dôkazom pretrvávajúcej formy mladého hráča bol i včerajší výkon. V prvom polčase sa hráč potreboval postupne dostať do tempa a zdalo sa, že po prvej chybe z ktorej pramenil gól na 0:1 sa nedokáže výkonnostne prebrať. Tejto skutočnosti má čo dodať i nekompaktná obrana. Najmä jeho kolega po pravej strane, stopér Nacho sa neprezentoval najlepším výkonom a zdalo sa ako keby bol na ihrisku naladený na inej frekvenčnej vlne.

S pribúdajúcimi minútami a vyrovnávajúcim gólom Benzemu sebavedomie Miguela rástlo. Veľkým plusom bola najmä ofenzívna kreativita, miestami sa zdalo, že španielsky obranca zaskakuje na krídle Viniciusa, ktorý sa potom viac tlačil do stredu k Benzemovi. Tým, ale vznikal problém na defenzívnej strane ihriska a niekoľkokrát Celta Vigo dokázala podniknúť útok práve cez ľavú stranu pretože tam ten hráč následne chýbal.

Svoju čarovnú madridskú noc pod hviezdami vysvieteného Bernabeu a tvárami fanúšikov zavŕšil Miguel skvelým centrom po ktorom nasledovala gólová hlavička Benzemu. Chlapci tak zavelili rýchlym gólom na celkový obrat v zápase.

Miguelovi momentálne hrá do karát i skutočnosť, že na jeho pozíciu prakticky v tíme žiadnu výraznú konkurenciu nemá. Kapitán Marcelo už naberá na veku a priamo úmerne s tým odchádza i kondícia, na úkor ktorej následne nemôže prezentovať svoje maximum. To mu ale rozhodne nemáme za zlé, tento brazilský kúzelník dokázal Realu odovzdať za dvojciferný počet rokov všetko čo mal a mohol dať. Bol súčasťou slávnej klubovej etapy a my sme radi, že ho tu ešte aspoň v takejto podobe chvíľu môžeme mať.

Druhou potenciálne konkurenčnou voľbou je Francúz Ferland Mendy. V minulej sezóne svojimi výkonmi dvíhal fanúšikov zo sedadiel, dokázal si plniť defenzívne úlohy a márny nebol ani smerom dopredu. Dnes ho však stále trápia zranenia z ktorých sa zotavuje už od leta. Jeho ,dúfajme skorý návrat, by bol ale určite vítaný.

Dlhá sezóna si vyžaduje rotáciu hráčov a nemyslíme si, že mladík Gutierrez je už zrelý na to, aby odohral 50 či 60 zápasov za sezónu v základnej zostave. Jeho postupná adaptácia okorenená dobrými výkonmi samozrejme teší a malý bonus v podobe konkurenčného Mendyho ho môže posunúť ešte o krok vyššie.

zdroj:halamadrid.sk