Domov Novinky Kto bude ľavým obrancom v El Clásicu?

Kto bude ľavým obrancom v El Clásicu?

Napriek nepravidelným výkonom má Real pochybnosti, či v Barcelone využiť Mendyho alebo Frana Garcíu ako ľavého obrancu alebo tam dať opäť Camavingu.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Pozícia ľavého obrancu v Reale Madrid nemá v posledných rokoch pravidelné zastúpenie. Po ére Roberta Carlosa a Marcela sa žiadnemu hráčovi nepodarilo stabilizovať svoju pozíciu natoľko, aby bol ich nástupcom na plný úväzok.

Mendy prišiel nahradiť Marcela a na čas sa mu to podarilo. Početné zranenia, malý prínos do ofenzívy a nezrovnalosti v hre však spôsobili, že si svoju pozíciu neohrozeného hráča úplne nevytvoril.

Fran García sa toto leto vrátil do hlavného mesta Španielska, aby si zmeral sily s bývalým hráčom Lyonu, no v tíme Los Blancos nežiari tak ako v Rayo Vallecano.

V individuálnych situáciách v tejto aj minulej sezóne hral Camavinga ako krajný obranca a podával dobré výkony, aj keď tiež povedal, že uprednostňuje hru v strede poľa.

S prihliadnutím na všetky vyššie spomenuté aspekty vzniká dilema, kto by mal nastúpiť na ľavej strane obrany v zápasoch, akým je aj ten proti Barcelone.

Mendy bol ten, kto začal od začiatku v posledných dvoch ligových zápasoch (Osasuna a Sevilla). Real Madrid pred zápasom proti tímu z Andalúzie neprehral s Francúzom na ihrisku. Minulú sobotu však 28-ročný hráč nemal svoj deň.

Obranca bol neustále obťažovaný útokmi zo strany Sevilly, ktorá väčšinu akcií realizovala na jeho strane. Odrážajú to štatistiky. Ferland prehral 6 zo 7 súbojov, stratil 8 lôpt a mal 0 úspešných driblingov.

Tieto typy výkonov v kombinácii s mnohými zraneniami, ktoré spôsobili, že vynechal viac ako 55 kráľovských zápasov, môžu medzi klubovými predstaviteľmi zasiať pochybnosti o jeho budúcnosti.

Kvôli Mendyho absencii na začiatku sezóny bol Fran García štartujúcim ľavým obrancom Realu. Jeho príchod znamenal zvýšenú konkurenciu na tejto pozícii. Hráč už poznal La Ligu a ukázal svoje schopnosti v Rayu.

Za Los Blancos však ešte neodohral celý zápas. Počas svojho debutu na Bernabéu ho „pohltila tréma“, ako povedal Ancelotti, a jeho vystúpenia neboli obzvlášť úspešné. To znamenalo, že hráč postupne strácal na dôležitosti a až do zápasu proti Brage nastupoval na zápasy päťkrát po sebe ako striedajúci hráč.

V utorok tiež nepodal dobrý výkon. Gól strelili domáci po útoku z jeho strany, prehral 2 z 3 súbojov a 8-krát prišiel o loptu.

Keď však ani Fran ani Mendy neboli na ihrisku kvôli rozhodnutiam trénera alebo zraneniam, bol to Camavinga, kto nastúpil na ľavú stranu obrany, ako tomu bolo aj na konci tejto sezóny.

Všetko nasvedčovalo tomu, že francúzsky stredopoliar sa v tomto ťažení vráti na svoje miesto (rovnako ako v zápase s Bragou, kde zaznamenal skvelý výkon), Ancelotti však napokon posunul Francúza na ľavú stranu obrany v zápasoch s Neapolom a Gironou, v ktorých sa 20-ročný hráč ukázal vo veľmi dobrom svetle.

Hoci bývalý hráč Rennes nerád hrá na tejto pozícii, Carlo povedal, že bolo ľahké ho presvedčiť, aby tak urobil: „Spýtal som sa, či chce hrať radšej ako krajný obranca alebo začať zápas na lavičke a on sa rýchlo rozhodol.“

Taliansky tréner však avizoval, že tento „trik“ využije len v ojedinelých situáciách. Táto zmena by však Ancelottimu umožnila pridať ďalšieho stredopoliara a nenechala na lavičke Kroosa, Tchouaméniho, Fedeho či Camavingu.

Otázka znie: Bude El Clásico jednou z tých jednorazových situácií? Bude hrať proti Barcelone prirodzený krajný obranca  alebo to bude Eduardo? To sa dozvieme v sobotu.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x