Domov Novinky Kroos je večný

Kroos je večný

Roky plynú, ale Toni Kroos zostáva nezmenený. Tak, ako sa tešil zo svojej remeselnej zručnosti v minulosti, stále teší svojou remeselnou zručnosťou. Mimoriadna genialita kráľovského stredopoliara sa opäť ukázala v zápase proti Granade.

Autor: Marek
0 komentár

„Toni Kroos je nenahraditeľný, aj keď nehrá,“ povedal Carlo Ancelotti na tlačovej konferencii po výhre 2:0 nad Granadou.

Nemec bol opäť v centre pozornosti a ponúkol svoju klinickú dokonalosť v tom, čo by mal stredný záložník na ihrisku robiť. Asistencie, presné prihrávky, zákroky, neskutočná kontrola lopty. Jeho výkonu nechýbalo nič.

Vynikajúci výkon bývalého hráča Bayernu Mníchov vysvetľuje, prečo momentálne ťahá päťzápasovú sériu v základnej jedenástke a vo všetkých z týchto zápasov hral každú minútu.

Kroos začal sezónu na lavičke, no vďaka dobrej práci a početným zraneniam opäť zabral v strede poľa Realu Madrid. „Je jedinečný, pretože nerobí zlé prihrávky a vždy vyberie to najlepšie riešenie. Je to stredopoliar, ktorý chce loptu. Tlaku sa nebojí. Najlepšia je jeho kontrola a orientácia. Vždy vie, kde má byť,“ uzavrel Ancelotti.

Neviditeľná nadvláda

Chladná madridská noc nezabránila Nemcovi predviesť skvelý výkon. Stredovú zónu prevzal v spolupráci s Fede Valverdem, pričom hral úlohu jedného z dvoch pivotov.

Toto usporiadanie druhej línie sa stalo zvykom pri mnohých absenciách. Toni sa objavil v každom rohu ihriska, ukazoval sa v hre a prenášal ťažisko z jednej strany na druhú.

Počas celého zápasu obsadil, ako inak, pozíciu bližšie k ľavému krídlu. Prvý gól (v ktorom bol jedným z popredných hráčov a fantasticky asistoval) však strelil po útoku z pravej strany.

Brahim mu prihral loptu a Kroos ju vrátil špičkovým podaním, ktoré mohol vymyslieť a navrhnúť iba on. Jeho prihrávka prerazila a prekabátila celú obranu súpera.

Okrem spomínanej asistencie mal takmer dokonalú štatistiku v podaní prihrávok s úspešnosťou 94 % (122 zo 130) a 17 presnými dlhými prihrávkami z 18 takýchto pokusov.

Netreba však zabúdať, že rovnako solídny bol aj v obranných úlohách. Vyhral 7 z 12 súbojov, zaznamenal 2 zachytenia lopty a 3 odobratia lopty.

Nič veľké

Samotný hráč – ďaleko od toho, aby bol na svoje úspechy hrdý a neočakával za ne pochvalu. „Nerád hovorím o svojej úrovni. Milujem, keď sú ľudia so mnou a mojou prácou tu spokojní. Ako vždy, moja kvalita je tu na to, aby pomohla tímu. Nehrám pre seba, hrám preto, aby som robil ostatných lepšími.“

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x