Domov Novinky Kroos a Modrić sa nevzdávajú

Kroos a Modrić sa nevzdávajú

Na čele tímu sú už roky Luka Modrič a Toni Kroos. A hoci dnes musia prirodzene ustupovať mladším, nikto z nich sa nechystá dať konkurencii nič zadarmo.

Chorvát a Nemec vďaka svojmu súťaživému duchu držali Real Madrid na absolútnom vrchole veľmi dlho. Túto sezónu to neplánujú zmeniť.

Sú to stále príliš kvalitní hráči. Obaja stredopoliari začali sezónu na lavičke na San Mamés. Keď ich však Ancelotti poslal na ihrisko, opäť dokázali, že aj napriek pokročilejšiemu veku zostávajú perfektne naladení.

Stret s Almeríou je toho skvelým dôkazom. Zoči-voči miernemu svalovému preťaženiu Camavingu vsadil tréner od prvej minúty na Toniho. Stred poľa spolu s ním tvorili Tchouaméni, Valverde a Bellingham.

Bez Nemca sa stredová formácia pochválila vekovým priemerom 22,3 roka. Kroos ako najskúsenejší z hráčov priniesol do hry presne to, čo sa od neho vyžadovalo. Stále je to hráč, ktorý robí rozdiel.

Aj keď pred prestávkou trpel intenzitou domácich (pomalý návrat pri góle na 0-1 mu to trochu skazili štatistiky), s loptou pri nohách dokonale zvládol hru mužstva.

Kroos zakončil zápas na druhom mieste v úspešnosti prihrávok spomedzi všetkých hráčov v poli. Zaznamenal 59 presných prihrávok zo 63 pokusov (94 %). Lepší bol len Valverde s úspešnosťou 97 %.

Tridsaťtriročný hráč mohol svoj výkon korunovať typickým gólom, no rozhodca po preverení VAR videl skorší faul Carvajala na Akiemeho a gól neuznal.

Prihrávka na gól Bellignhama dokazuje, čoho je Toni schopný, keď dostane trochu priestoru. Pozrel sa hore, naskenoval horizont, vykonal potrebné výpočty, umiestnil si loptu a namieril priamo na hlavu nabiehajúceho Bellinghama.

Oslava Angličana bola veľmi veľavravná. Svojmu staršiemu kolegovi dal jasne najavo, že väčšinu práce na tom góle odviedol práve on.

Kroosova hra skončila v 71. minúte a zanechal naozaj dobrý dojem. Namiesto neho sa na ihrisku objavil Modrić, ktorému naplno stačila polhodina na to, aby sa ukázal v dobrom svetle.

Chorvát bol mimoriadne aktívny a ukázal víziu hry, na ktorú sme u neho všetci zvyknutí. Pri troche šťastia mohol zaznamenať asistenciu na Carvajalov netrafený gól z parádneho centra.

Predviedol dve kľúčové prihrávky. Skúsil aj dve strely na bránu, no neúspešne. „Kroos hral veľmi dobre s loptou na kopačkách. Luka umne kontroloval aj rytmus hry. Ich úloha v tíme zostane nedotknutá, aj keď budú hrať menej,“ povedal Carlo Ancelotti na pozápasovej tlačovej konferencii.

Doterajšie počínanie Taliana potvrdzuje presvedčenie, že generačná výmena v strede poľa bude harmonická. Pokiaľ sa na to stará garda bude cítiť, téma obsadenia druhej línie zostane otvorená. Modrič a Kroos sa nevzdávajú. Ihrisko bude pre nich najlepším rozhodcom.

zdroj: as.com