Domov Prestupové leto 2021 Koundé, Torres, Laporte alebo možno Ramos?

Koundé, Torres, Laporte alebo možno Ramos?

Autor: Marek Varga
16 komentárov 1455 videní

Odchod Raphaela Varana je už očakávaný a zmluva so Sergiom Ramosom nie je ešte oficiálne potvrdená. Los Blancos nemajú stále vyriešené jedno stopérske miesto.

Najnovšie patrí medzi kandidátov na možný príchod aj Aymeric Laporte.

Stále nejasná situácia Sergia Ramosa a prakticky istota Realu Madrid o nedostatku ochoty predĺžiť kontrakt zo strany Rafu Varana do roku 2022 znamenajú, že Los Blancos neustále analyzujú trh so stopérmi.

El Confidencial informuje, že budúcnosť Varana je ešte istejšia v zmysle odchodu ako budúcnosť Ramosa, pretože Francúz sa chce vrátiť do svojej vlasti, kde o neho prejaví záujem Paris Saint-Germain.

Aj vy môžete podporiť našu aktivitu, stať sa súčasťou Madridismo a užívať si benefity. Viac info tu - MADRIDISMO

O obrancu Realu Madrid sa zaujíma aj Manchester United, ale očakáva sa, že Rafa bude po desiatich sezónach v Španielsku klásť veľký dôraz na návrat do Francúzska.

Stále existuje šanca, že Sergio Ramos zostane, ale pokiaľ kapitán nakoniec nepodpíše novú zmluvu, klub je odhodlaný prejsť k štvrtému stopérovi, ktorý sa pridá k Alabovi, Militãovi a Nachovi.

Niektorí poukazovali na Ferlanda Mendyho ako na alternatívu v ťažkých časoch, nakoniec sa však rozhodlo staviť na prirodzených stopérov.

Očakáva sa, že Varane bude stáť okolo 60 miliónov eur, určite nie menej ako 50 miliónov eur. Tieto peniaze budú musieť byť využité hneď na jeho nástupcu.

Na prvom mieste v zozname sa očakáva Jules Koundé, ktorý už verejne povedal, že uvažuje o odchode do väčšieho klubu. Špekuluje sa, že Sevilla sa nechystá 22-ročného mladíka predať za menej ako 60 miliónov eur.

Real Madrid by v tomto prípade rád zahrnul do obchodu Isca, ktorého si športový riaditeľ Monchi veľmi váži. Andalúzania však vysielajú signály, že im záleží iba na hotovosti v týchto ťažkých časoch. Ďalšími tímami so záujmom o Francúza sú Barcelona, ​​Juventus a Chelsea.

Na druhom mieste v zozname je Pau Torres, ocenený Villarrealom na 50 miliónov eur. Túto voľbu majú v obľube španielski fanúšikovia Realu Madrid, ktorí považujú 24-ročného hráča za nového Sergia Ramosa, ktorého porovnávajú s legendárnym kapitánom. Tiež však vzbudzuje veľký záujem najmä City sa o neho zaujímajú.

Treťou možnosťou bol nečakane hráč Citizens, ktorého Guardiola umiestnil na prestupovú listinu: Aymeric Laporte. Francúzsky hráč hrajúci na EURO za Španielsko vlani prehral súboj s Diasom a Stonesom a Angličania na ňom budú chcieť zarobiť, aby následne mohli peniaze investovať do útočníka.

El Confidencial hovorí, že tu zohráva veľkú úlohu prístup samotného Laporteho, ktorý sa chce po odchode z Bilbaa v roku 2018 vrátiť do Španielska, pričom jeho cieľom je Madrid. Osoba z jeho kruhu hovorí, že pre 27-ročného hráča nezáleží na tom, v akom klube z hlavného mesta by bol, ale rád by žil každý deň v Madride.

Los Blancos sa Laporte páči najmä vďaka jeho skúsenostiam z La Ligy a pozvánky do reprezentácie, ktorú dostal od Luisa Enriqueho.

Ak by sa však Ramos stal štvrtým stopérom, mohol by byť tento zoznam vyhodený do koša.

Ešte pred pár dňami považovali králi odchod kapitána za istý, v posledných hodinách sa však ozývali hlasy o obnovení rozhovorov o zmluve.

Ak 35-ročný hráč prijme 1-ročný kontrakt so znížením platu o 10%, môže to byť pre klub najlepšia voľba, ak pokryje obranu skúseným hráčom, ktorý pozná tím, a ušetrí peniaze za predaj Varana.

Všetci čakajú na predĺženie zmluvy kapitána, ale ak kapitán nakoniec odmietne možnosť zostať, k tímu sa pripojí niekto z troch Koundé, Torres alebo Laporte.

zdroj: elconfidencial.com

Subscribe
Notify of
16 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

16
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x