Domov Novinky Koniec éry: Nenahraditeľný génius Toni Kroos

Koniec éry: Nenahraditeľný génius Toni Kroos

Jeho jedinečné schopnosti a myslenie zanechávajú dedičstvo, na ktoré sa bude dlho spomínať, no možno sa nikdy nezopakuje.

Autor: Michal
2 komentáre

Od začiatku sa všetci zhodneme na jednej pravde: Toniho Kroosa nikto nenahradí. Nemec odíde ako jeden z najlepších hráčov všetkých čias, jedinečný ako v dnešnej hre, tak aj v celej histórii tohto športu. Jeho schopnosti sú jedinečné a vďaka jeho pokoj a rozvaha je to čo ho robí tak úspešným. Toni pristupoval k finále Ligy majstrov rovnako ako k akémukoľvek inému zápasu. Často poznamenal, že nikdy nie je nervózny. Nikdy. Jednoducho si zašnuruje svoje biele adipury a ide na ihrisko a robí to, čo vie najlepšie: diktuje rytmus hry.

Vždy pripravený, vždy pokojný

Od jeho prvého zápasu s Realom Madrid to vyzeralo, že bol súčasťou tímu desať rokov a jeho posledných pár zápasov o desať rokov neskôr nebude vyzerať inak. Medzi jeho nespočetné kvality svetovej triedy patrila jeho dôslednosť a dostupnosť. Motor v strede poľa len zriedka vynechal zápas počas desiatich sezón v klube a takmer nikdy nepokazil prihrávku.

Niet pochýb o tom, že Real Madrid bude v budúcej sezóne iným tímom. Strata najlepšieho stredopoliara na svete by vytvorila prázdnotu pre každý tím. Kroosova schopnosť meniť hracie pole, odolávať presingu a posúvať loptu vertikálne boli pre systém Realu Madrid rozhodujúce. Tím bude nútený transformovať sa a formovať novým smerom s mladším stredovým jadrom a príchodom nových útočných talentov. Úspech tejto sezóny je z veľkej časti zásluhou Kroosovej geniality. Plán bude roztrhaný a prepísaný v dobrom aj zlom.

Ako hráč bol Kroos jednoducho génius, vďaka čomu hra vyzerala jednoducho. Už len jeho prvý dotyk si zaslúži byť tučným písmom zaznamenaný do futbalových učebníc. Je jedným z, ak nie najlepším futbalistom, aký kedy svet videl. Každé rozhodnutie na ihrisku bolo jasné, rovnako ako jeho konečné rozhodnutie mimo ihriska: dostať sa na vrchol a rozlúčiť sa v drese Realu Madrid. Je to výkon, ktorý dosiahne len málokto. Pokračovať v hre, získať tú poslednú výplatu, zažiť nový spôsob života s menším tlakom – väčšina si túto možnosť zvolí na konci svojej kariéry. Kroos sa však ako hráč Realu Madrid vždy vyjadroval v tom duchu, že chce skončiť s hlavou vztýčenou. Jeden z najväčších v histórii klubu.

Je ťažké si predstaviť že bude niekým plnohodnotne nahradený, no čo je nad slnko jasné, že nebude nikdy zabudnutý. Mužstvo sa bude musieť naučiť hrať bez neho. Za posledných niekoľko rokov legendy opúšťali klub jedna po druhej – a Toni Kroos môže zanechať doteraz najväčšiu prázdnotu.

zdroj: managingmadrid.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x