Domov La Fábrica Koniec „Casillasov“

Koniec „Casillasov“

Ani vážne zranenie Thibauta Courtoisa nepriviedlo klub k tomu, aby sa na akadémiu pozrel v kontexte nového brankára.

Autor: Marek
2 komentáre

Od sezóny 2016/17 a čias Rubéna Yáñeza nemohol žiaden iný brankár z La Fábrica počítať s „usadením“ sa v prvom tíme Realu.

Pri analýze súčasného kádra všetkých klubov Primera División existujú len dva prípady brankárov s minulosťou v Reale Madrid – David Soria, ktorý je hráčom prvého tímu Getafe, a Toni Fuidias, ktorý je len tretím brankárom Girony.

Na druhej strane, v samotnom klube sa pri ťažkom zranení Thibauta Courtoisa ani raz neuvažovalo o stávke na nejakého brankára z La Fábrica. Klub sa vydal úplne iným smerom a vsadil na ročné hosťovanie Kepa Arrizabalaga z Chelsea.

Od Rubéna Yáñeza, tretieho brankára Realu Madrid v sezóne 2016/17, nedostal žiadny iný brankár akadémie plnohodnotné miesto v zostave prvého tímu.

Z času na čas dostali ad hoc výzvy len Luca Zidane, Diego Altube a Luis López, no ani raz sa neocitli v zostave natrvalo. Valdebebas tak už definitívne nevyrába „nových Ikerov Casillasov.“

Navyše brankári z akadémie Los Blancos začínajú miznúť nielen v Primera División, ale v celom profesionálnom španielskom futbale vôbec.

V Segunda División zostali okrem spomínaných Soriu a Fuidiasa už len Fernando Pacheco v Espanyole, Luca Zidane v Eibare, Diego Altube v Albacete, Luis López v Mirandés a Rubén Yáñez v Sportingu.

Pri pohľade na aktuálnu situáciu vo Valdebebas je štartujúcim brankárom Castilly 21-ročný Mario de Luis, ktorý však momentálne absolvuje rehabilitáciu po zranení kolena.

Za ním medzi najmladšími vyčnievajú predovšetkým 18-ročný Ferran Quetglás, s ktorým klub predĺžil zmluvu do roku 2028, a tiež 18-ročný Fran González, ktorý je v klube len rok po prestupe do Madridu z Culturalu Leonesa minulé leto.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x