Domov Novinky Koniec BBC

Koniec BBC

Odchodom Karima Benzemu sa legendárna kapitola s BBC definitívne končí. Francúz spolu s Cristianom Ronaldom a Garethom Baleom vytvorili najlepší trojzubec v histórii klubu, ktorý za päť rokov vyhral štyri Ligy majstrov.

Autor: Marek Varga
2 komentáre

Real Madrid sa lúči s Karimom Benzemom, posledným členom útočného trojzubca BBC. V sezóne 2023/24 nebude v radoch Los Blancos ani stopy po skvelom triu, ktoré vo svojich vrcholných časoch šírilo hrôzu po celej futbalovej Európe a spolu vyhrali štyri Ligy majstrov počas piatich rokov.

Začiatok rozchodu sa začal v roku 2018, keď sa Cristiano Ronaldo rozhodol ukončiť svoje deväťročné dobrodružstvo v Madride a prestúpil do Juventusu.

V roku 2022 sa Gareth Bale rozhodol ukončiť svoju futbalovú kariéru a teraz prišiel čas na Benzemu, ktorý všetkých prekvapil a napokon nepredĺžil svoju čoskoro končiacu zmluvu s Realom Madrid.

BBC sa zrodilo v roku 2013, keď Florentino Pérez kúpil Garetha Balea a vytvoril tak nové hlavné útočné trio Los Blancos. Na efekt sme nemuseli dlho čakať, pretože už v prvej spoločnej sezóne vyhrali toľko vytúženú La Décimu.

V tom čase nikto nepredpokladal, že je to len začiatok neuveriteľnej dominancie Realu Madrid v Európe. Pred BBC vyhral klub celkovo deväť európskych pohárov a s touto trojicou vzrástol ich počet na trinásť.

Osud zároveň chcel, že tesne po skončení tejto sezóny sú uvoľnené všetky čísla, ktoré nosili na chrbte Cristiano, Benzema a Bale. Okrem čísla 9, ktoré sa uvoľní po Francúzovom odchode, sa uvoľnia aj čísla 7 po Edenovi Hazardovi a 11 po Marcovi Asensiovi.

442 gólov a 13 titulov

Cristiano, Benzema a Bale strelili počas piatich spoločných sezón celkovo 442 gólov a získali 13 oficiálnych titulov. Najlepšie čísla dosiahli v sezóne 2014/15, keď dosiahli hranicu 100 gólov – 61 Portugalčan, 22 Francúz a 17 Walesan. K stovke však nemali ďaleko ani v sezónach 2013/14 (97 gólov) a 2015/16 (98 gólov).

Benzema je posledný, ktorý opúšťa Real Madrid a odchádza ako jedna z najväčších legiend. V počte strelených gólov v minulej sezóne prekonal rekord Alfreda Di Stéfana a na začiatku tejto sezóny predbehol Raúla a stal sa druhým najlepším strelcom v histórii klubu.

Svoje veľké dobrodružstvo s Realom Madrid končí s 354 gólmi na konte a s vedomím, že pred ním ostane už len neprekonaný Cristiano Ronaldo a jeho 451 gólov.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x